Wzorem lat poprzednich, pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli je rozpocząć na podstawie skierowania potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. Podkarpacki NFZ przygotował już 1840 miejsc dla naszych pacjentów, a informacje pisemne są już wysyłane.
Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 dwoma dawkami. Równie ważny jest kontakt z sanatorium przed wyjazdem na leczenie i podanie swojego aktualnego numer telefonu.

Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2. Dla osób, które nie zostały zaszczepione, konieczny będzie bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia. Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru. Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em. Nie jest zatem potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, a o wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony, obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS, a wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium będą posiadali negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali już zaszczepieni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.