Wzrost cen surowców wtórnych to wyraźny trend zauważalny na początku 2021 roku. Cena złomu, miedzi czy mosiądzu na skupach podniosła się diametralnie. Na taką sytuację ma wpływ wiele czynników, m.in. słabszy kurs dolara, rosnący popyt na zabezpieczenie przed inflacją czy globalne zapotrzebowanie na szczepionkę.

Ceny złomu na wysokim poziomie - jak długo utrzymają się na rynku?

Utrzymania się wysokich cen surowców nigdy nie bierzmy za pewnik. Historia uczy, że w każdej chwili może nastąpić nagły spadek. - Oczywiście mamy nadzieję, że takie ceny utrzymają się jak najdłużej, a nawet będą jeszcze wyższe. – Mówi Konrad Borowiecki, dyrektor handlowy firmy Metkom w Dębicy. Jednak ostatnie zawahania gospodarcze pokazują, że niekoniecznie.

Atrakcyjne ceny złomu miedzi i mosiądzu

Skupy złomu są coraz częściej odwiedzane, czego przyczyną jest m.in. rosnąca cena sprzedawanych surowców wtórnych. Miedź i mosiądz to surowce idealnie nadające się do recyklingu, mające wiele zastosowań na rynku wtórnym.

Ile kosztuje złom – czyli, czy to się opłaca?

Wysokie ceny złomu, miedzi, mosiądzu czy brązu powodują duże zainteresowanie sprzedażą. Dziś jest to opłacalne, ale czy rosnąca podaż nie wpłynie negatywnie na zachowanie rynku? Możliwe, że właśnie teraz jest najlepszy moment na to, by zarobić na ich sprzedaży. Często pada pytanie – kiedy wzrosną ceny złomu? Czekanie na wyższą cenę może okazać się nieopłacalne.

Cena skupu złomu mosiądzu i miedzi dla firm

Firma Metkom prowadzi także skup wspominanych metali nieżelaznych i złomu stalowego od zakładów przemysłowych i firm na terenie Podkarpacia, całego kraju. Odbieranie hurtowych ilości, którymi dysponuje firma, pozwala na większe możliwości negocjacyjne w hutach, odlewniach, u recyklerów, co przekłada się na atrakcyjniejsze ceny dla klientów.

Metkom – Nowa Era Recyklingu, to również:

- Kompleksowa gospodarka odpadami
- Odbiór odpadów przemysłowych, niebezpiecznych, budowlanych z własnym transportem
- Utylizacja odpadów
- Profesjonalne niszczenie dokumentów
- Kontenery, pojemniki na odpady przemysłowe
- Hurtownia metali.

Więcej informacji na stronie www.metkom.pl/cennik/

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.