To będzie druga próba wyłonienia wykonawcy, który będzie odpowiedzialny za modernizację band przy torze żużlowym na stadionie miejskim. Poprzednia zakończyła się fiaskiem.
Przypomnijmy, w poprzednim roku rzeszowski magistrat ogłosił dwa przetargi na modernizację Stadionu Miejskiego. W ramach tego władze miasta wyremontują płytę główną boiska, zadaszenie nad dużą trybuną oraz oświetlenie. Był zresztą wymóg stawiany przez PZPN do tego, aby Resovia mogła rozgrywać u siebie mecze domowe w ramach Fortuna 1. Liga. Więcej o tym przeczytacie państwo tutaj: Rzeszów. Co dalej z modernizacją Stadionu Miejskiego ?


Z kolei na początku tego roku Rzeszów ogłosił kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego, a mianowicie wymianę band przy stadionie żużlowym. Poprzednie się bowiem zużyły, a że wygląda na to, że speedway na poważnie powrócił do stolicy Podkarpacia, to miasto postanowiło poprawić bezpieczeństwo dla sportowców.

Za pierwszym podejściem udało się już nawet wyłonić wykonawcę, jednak miasto postanowiło zerwać umowę z przyczyn nie do końca jasnych.

Teraz władzę miasta robią drugie podejście. W przedmiocie zamówienia czytamy, że przetarg dotyczy "bandy absorbującej energię kinetyczną z przeznaczeniem do zamontowania na dwóch łukowych odcinkach toru żużlowego o łącznej długości 295 m oraz na bramach wjazdowych umiejscowionych w łukowej części toru żużlowego o łącznej długości 10 m wraz ze sprzedażą modułów zapasowych” a także „bandy pneumatycznej APD A plus + z przeznaczeniem do zamontowania na dwóch łukowych odcinkach toru żużlowego o łącznej długości 295 m oraz na bramach wjazdowych umiejscowionych w łukowej części toru żużlowego o łącznej długości 10 m wraz ze sprzedażą modułów zapasowych”.

Muszą one spełniać wymogi Polskiego Związku Motorowego na dopuszczenie toru żużlowego, aby można na nim było rozgrywać zawody żużlowe na poziomie I ligi.

Miasto chce na to przeznaczyć kwotę w wysokości 892 500 zł, a wykonawca musi je wymienić w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Czas na składanie ofert mija 23 marca.