Światy równoległe to tytuł najnowszej wystawy, którą można zobaczyć w Strefie Kultury CH Plaza Rzeszów. Na wystawę składają się prace Barbary Hubert powstałe w ramach dwu serii: „Full moon” oraz „Wszystko płynie”.
Projekt Strefa Kultury działa w CH Plaza Rzeszów listopada 2019 r. Od tego czasu w odbyło się tam kilka wernisaży, warsztatów i spektakli. Strefa jest dostępna – bezpłatnie – dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką. Strefa Kultury znajduje się na pierwszym piętrze CH Plaza Rzeszów. W ostatnim czasie została jednak przeniesiona w nowe miejsce. Teraz wystawy można oglądać w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni obok kawiarni Sztuka Wyboru.

Najnowsza wystawa w Strefie Kultury CH Plaza Rzeszów nosi tytuł „Światy równoległe”. Składają się na nią pracę Barbary Hubert, które powstały w ostatnich trzech latach. Wszystkie stworzone zostały w ramach dwu serii: „Full moon” oraz „Wszystko płynie”.

Obrazy z serii "Full moon" jawią się widzowi jako księżyc w pełni, innym razem jako widziana z kosmicznej perspektywy Ziemia. W jej obliczu pojawia się enigmatyczna postać nakreślona mocnym akcentem w rozlanej poświacie, stając się konfrontacją fizycznego istnienia z malarską czystą formą. Uwaga widza skupia się jednak na ciałach niebieskich, które nie są dokładnym odwzorowaniem rzeczywistych zjawisk astronomicznych, lecz oryginalną kreacją wizji własnego świata.

Z kolei seria „Wszystko płynie”, to pejzażowe przedstawienia. Skupiają się na ukazaniu szerokich obszarów wody przeciętych mocną linią horyzontu. Malując wodę – jezioro czy morze – autorka pokazuje ich zmienność, dynamikę. Nawiązuje tym samym do codziennego życia, w którym wszystko jest płynne i zmienne. Pejzażowe wizje rozlanych, stonowanych barw, delikatnie podkreślonych żywszym akcentem i sporadycznie pojawiającą się postacią, tworzą tajemniczą aurę równie subiektywnego obrazu otaczającej natury.

Autorką wszystkich prac jest Barbara Hubert. Artystka ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1999 r. Pierwsze trzy lata studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, a następnie w pracowni prof. Leszka Misiaka, gdzie uzyskała dyplom. Mieszka i tworzyw Rzeszowie. Jest autorką 33 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała udział w ponad 60 wystawach zbiorowych. Źródłem inspiracji w jej twórczości jest szeroko pojęta natura. Barbara Hubert wielokrotnie była nagradzana za swoją twórczość m.in. podczas Biennale Związku Polskich Artystów Plastyków, konkursu „Obraz, rzeźba, grafika roku” oraz Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa. Została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wystawa Barbary Hubert pod tytułem „Światy równoległe” można oglądać do końca kwietnia 2021 r. Obrazy można zobaczyć w Strefie Kultury CH Plaza Rzeszów w godzinach otwarcia Centrum.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.