Zarówno Politechnika Rzeszowska, i WSiZ przeszły na nauczanie zdalne. Owszem, uczelnie będą otwarte, aczkolwiek z bardzo niewielkimi wyjątkami.
Jako pierwsza swoją decyzję ogłosiła dwa dni Politechnika Rzeszowska. Według wstępnych planów nauczanie zdalne ma tam potrwać od środy 17 kwietnia do soboty 3 maja. Restrykcje te obowiązują także w przypadku zaliczenia poszczególnych zajęć. Uczelnie jednak dopuszcza pewne wyjątki.

- W siedzibie uczelni w formie stacjonarnej mogą być realizowane wyłącznie badania konieczne do przygotowania pracy dyplomowej. Mogą być one prowadzone z zachowaniem wymaganego dystansu społecznego, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi oraz reżimem sanitarnym - czytamy w komunikacie Politechniki.

Podobnie jest na WSiZ

Bardzo podobny komunikat pojawił się dzisiaj na stronie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Na większości kierunków studiów zajęcia zaplanowane do realizacji w formie tradycyjnej, od 20 marca (sobota) do końca kwietnia br., będą realizowane zdalnie (wg dotychczasowego harmonogramu zajęć).

- To czy od maja wrócimy do zajęć realizowanych tradycyjnie będzie zależało od sytuacji epidemicznej - mówi Rektor WSIiZ, dr Wergiliusz Gołąbek.

Powyższa zmiana (przejście w całości na zajęcia zdalne) nie dotyczy kierunków: Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Kosmetologia oraz Zarządzanie – ścieżki anglojęzyczne, a także kursów językowych, dla których zajęcia zaplanowane do realizacji w formie tradycyjnej będą nadal realizowane w siedzibie Uczelni, z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

Więcej informacji na temat studiowania w okresie pandemii znajduje się tutaj: JAK BEZPIECZNIE STUDIOWAĆ?