- W tej kampanii wyborczej chciałbym przede wszystkim łączyć mieszkańców, ale też coś zmienić w naszym mieście. Dlatego mój komitet nazywa się "Rozwój Rzeszowa 2.0 - mówił dziś Konrad Fijołek.
Przypomnijmy, w ostatni poniedziałek, przy tłumnym wsparciu wszystkich głównych sił opozycyjnych w Polsce, Konrad Fijołek został przedstawiony, jako kandydat partii prodemokratycznych w wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa.

- Chcę i będę kandydatem wszystkich sił prodemokratycznych, a także stowarzyszeń czy działaczy ruchów miejskich. Jednak wskazali mnie przede wszystkim mieszkańcy tego miasta - mówił o sobie Konrad Fijołek. Więcej o tym przeczytacie Państwo tutaj: Rzeszów. Konrad Fijołek ogłasza swój start w wyborach na prezydenta

Agnieszka Itner udziela poparcie Fjołkowi

O sprawie wycofania się Agnieszki Itner z kandydowania na urząd prezydenta Rzeszowa pisaliśmy jako pierwsi. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj: Agnieszka Itner poprze Konrada Fijołka?

Z kolei na dzisiejszej konferencji prasowej znana działaczka Lewicy w Rzeszowie udzieliła oficjalnie swojego poparcia dla tego kandydata.

- Konrad Fijołek jest bardzo dobrym kandydatem na ten urząd. Jest takim samym człowiekiem jak ja, ale ma jedną zasadniczą przewagę nade mną: przy poprzednim prezydencie uczył się jak prawidłowo zarządzać naszym ukochanym miastem - podkreślała Agnieszka Itner.

Działaczka Lewicy jest znana w Rzeszowie m.in. z organizacji strajków kobiet, a także walki o prawa reprodukcyjne dla nich. Kontynuację walki o te prawa zapewniał właśnie dziś Konrad Fijołek.

- Mam nadzieję, że Agnieszka będzie mocnym skrzydłem w walce o te prawa. Chciałbym, aby dzięki jej staraniu nasz program był na miarę XXI wieku - mówił Konrad Fijołek.

Jak będzie wyglądała kampania wyborcza Fijołka

Jednak głównym punktem dzisiejszej konferencji prasowej była informacja, iż Konrad Fijołek rozpoczął proces rejestracji swojego komitetu, w tym m.in. zbieranie podpisów poparcia dla jego kandydatury. Jego komitet będzie się nazywał "Rozwój Rzeszowa 2.0.".

- W tej kampanii wyborczej chciałbym przede wszystkim łączyć mieszkańców, ale też coś zmienić w naszym mieście. Dlatego mój komitet nazywa się "Rozwój Rzeszowa 2.0 - mówił dziś Konrad Fijołek.

Pełnomocnikiem komitetu została oficjalnie Krystyna Stachowska. Ogłosiła, że od poniedziałku m.in. radni Rozwoju Rzeszowa będą zbierać podpisy poparcia dla kandydata. Podpisy maja być zbierane na ulicach Rzeszowa. Radni moga też podjechac w inne wskazane miejsce. Telefony do radnych znajdują się na stronie urzędu Miasta Rzeszowa. - Nasz komitet liczy na poparcie wszystkich mieszkańców Rzeszowa, na tych wszystkich, którzy mają odwagę, aby wyjść na ulice. Ale także jesteśmy gotowi do tego, aby przyjechać do kogoś do domu. Od poniedziałku zaczynamy ostrą robotę - mówiła Krystyna Stachowska.

A jak będzie wyglądała sama kampania wyborcza ? Jej prowadzenie na pewno nie będzie łatwe, głównie ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz obostrzenia z nią związane. Jednak Konrad Fijołek podkreśla, że chciałby być codziennie na ulicach miasta i docierać do jak największej ilości mieszkańców.

- Byliśmy już m.in. na osiedlu Pogwizdów Nowy i rozmawialiśmy z jego mieszkańcami o problemach. Jednak od poniedziałku będziemy na wszystkich ulicach miasta, zbierając podpisy, rozmawiając na co dzień z ludźmi. Zdaje sobie sprawę, że sytuacja pandemiczna jest niełatwa, że wielu z was się boi, ale proszę o jak najszersze poparcie dla mojej osoby - mówił Konrad Fijołek.

Radny Rzeszowa był pytany także o problemy mieszkańców ul. Bałtyckiej i związane z tym apele o dokończenie budowy północnej obwodnicy.

- Byliśmy już na tamtej ulicy, rozmawialiśmy także z jej mieszkańcami. Część tej inwestycji jest już skończona, ale w tle są też równie inne ważne rzeczy. Mam tu chociażby na myśli budowę południowej obwodnicy czy Wisłokostradę. Pamiętam o tamtej rzeczy, i w przyszłości będziemy starać się znaleźć środki finansowe na jej ukończenie - mówił Konrad Fijołek.