- Chcę, aby to Rzeszowianie współtworzyli program wyborczy, ponieważ ma on służyć przede wszystkim mieszkańcom - mówił dziś Konrad Fijołek. Około 60 osób zbierało dziś dla niego podpisy pod kandydaturą.
Podczas konferencji prasowej Konrad Fijołek przedstawił szefową swojego osobistego sztabu, którą jest Karolina Domagała. Zaprezentował też swoją inicjatywę otwartego sztabu wyborczego, a także przedstawił główne filary swojej kampanii wyborczej.

Każdy Rzeszowianin może należeć do sztabu wyborczego Konrada Fijołka

Kandydat Zjednoczonej Opozycji na prezydenta Rzeszowa postanowił stworzyć otwarty sztab wyborczy. Oznacza to, że poprzez odpowiedni formularz na stronie www.konradfijolek.pl lub osobiste wpisanie się na listę. Każdy mieszkaniec Rzeszowa może stać się członkiem jego sztabu. Jak sam powiedział, Rzeszowianie mają prawo decydować o swoim mieście, a tym samym powinni mieć możliwość wpływania na decyzje dotyczące Rzeszowa.
Konrad Fijołek stworzył otwarty sztab wyborczy
Konrad Fijołek

Wraz z Karoliną Domagałą, Konrad Fijołek zachęcał do złożenia podpisu pod listą poparcia dla jego kandydatury, jak również wpisania się do sztabu w jednym z punktów utworzonych w tym celu. Na mapie Rzeszowa jest ich aż 32, po jednym na każde osiedle miasta. Pomocy w zbieraniu podpisów ma udzielać 160 wolontariuszy, którzy będą znajdować się w wyznaczonych punktach codziennie w godzinach 14.00 - 16.00

Zapisy do sztabu będą również prowadzone w głównej siedzibie KWW Konrada Fijołka przy ulicy 3 maja w Rzeszowie.

Listy poparcia można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej kandydata. Pobrany dokument należy podpisać i złożyć w jednym z wymienionych punktów:
• 3 Maja 13
• ul. Podkarpacka 6
• ul. Pułaskiego Obok Pawilonów

Najważniejsze filary kampanii wyborczej Konrada Fijołka

Podczas konferencji padło też pytanie o program wyborczy. Konrad Fijołek oznajmił, że dla niego najważniejsze są dwa główne filary, na podstawie których będzie tworzył swoje postulaty.

Pierwszy z nich obsługa przestrzenna dla Rzeszowa. Przez to rozumie zabezpieczenie wszystkich najważniejszych funkcji miasta m.in.: rekreację, dbanie o tereny zielone. Zaznaczył także, że ten filar obejmuje również dbanie o przestrzeganie reguł konstytucji.

Natomiast drugi filar ma odnosić się do wszystkich kwestii związanych jakością życia obywateli Rzeszowa. Obejmuje on takie obszary działań jak:
• infrastruktura,
• samorządy,
• edukacja,
• kultura.

Parki kieszonkowe

Fijołek przypomniał również o swojej współpracy z partią Zieloni. Wraz z nimi planuje zalesiać kolejne tereny przynależące do miasta, a także tworzyć parki kieszonkowe (niewielkie parki miejskie).

W ramach programu zamierza też zwiększyć powierzchnię terenów rekreacyjnych w Rzeszowie poprzez m.in.:
• wykup gruntów w okolicy Kopca Konfederatów Barskich,
• rozbudowę ścieżek biegowych na bulwarach,
• budowę miasteczka ruchu drogowego na Osiedlu Kotuli.

Kandydat na Prezydenta Rzeszowa poinformował, że będzie osobiście promował swoje postulaty i zachęcał do wpisywania się do jego sztabu. W dniu 25 marca 2021 roku będzie obecny w poszczególnych punktach opisanych wyżej.

Przypominamy

Każdy zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców do 16 kwietnia br. musi zebrać minimum 3,5 tys. podpisów osób popierających wskazana przez KWW kandydaturę. Bez wymaganej liczby podpisów, KWW nie będzie mógł wystawić kandydata na prezydenta Rzeszowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.