Chociaż komitety wyborcze można zgłaszać jeszcze do 30 marca bieżącego roku, to już wiadomo, że na pewno w wyborach na prezydenta wystartuje sześciu kandydatów.

Komitety wyborcze oraz ich kandydaci na prezydenta Rzeszowa


Do dnia 26.03.2021 zostało oficjalnie zgłoszonych 6 komitetów wyborczych na prezydenta Rzeszowa. Ostatnim z nich był Komitet Wyborców Waldemara Kotula z Porozumienia dla Rzeszowa. Pozostałe komitety oraz kandydaci to:

  • Grzegorz Braun, Szczęść Boże

  • Konrad Fijołek, Rozwój Rzeszowa 2.0

  • Ewa Leniart, Wspólny Dom Rzeszów

  • Maciej Masłowski, Rzeszów Przyszłości

  • Marcin Warchoł, Komitet Wyborczy Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc - Dla Rzeszowa


Kandydata planuje również wystawić Komitet Wyborczy Polska 2050. Nazwę tę zastrzegł Włodzimierz Zydorczak z Kościana i nie jest on związany z ruchem Szymona Hołowni. Swoją kandydaturę zgłosił także zamieszkały w województwie zachodniopomorskim, Artur Głowacki, którego komitet wyborczy jest imienia Bartosza Głowackiego. Jednak zanim zostanie oficjalnie zgłoszony, Komisarz Wyborczy w Rzeszowie wezwał Artura Głowackiego do poprawienia błędów w dokumentacji.

Problematyczne zgłoszenia komitetów wyborczych na prezydenta Rzeszowa


Nie wszystkie zgłoszenia zostały zaakceptowane. Komisarz Wyborczy w Rzeszowie wezwał do usunięcia błędów Komitet Wyborczy kandydata z Warszawy, Norberta Bobina. Warszawianin planował wystartować z w wyborach z komitetem o nazwie Hejt Stop. Jednak ze względów na niepoprawienie wad swojego zgłoszenia w terminie, Komisarz Wyborczy odmówił przyjęcia zawiadomienia o stworzeniu tego komitetu. Podobne wezwanie do zmiany nazwy otrzymał wcześniej także Marcin Warchoł, jednak ze względu na dopełnienie obowiązków w wyznaczonym terminie, został on oficjalnie zgłoszony.