- Nie możemy dopuścić do tego, aby prezydentem Rzeszowa został ktoś z dzisiejszego obozu politycznego. Bo to oni są dzisiaj odpowiedzialni za zabijanie polskiej gospodarki. We współpracy z samorządowcami możemy coś zrobić coś dobrego oraz korzystnego - mówił Paweł Tanajno. Lider Strajku Przedsiębiorców udzielił poparcia Konradowi Fijołkowi w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.
Czwartkowa konferencja prasowa była kolejną z serii wydarzeń, na której to dowiedzieliśmy się o programie Konrada Fijołka, a także kto udziela mu swojego poparcia. Po Agnieszce Itner i Partii Zielonych przyszedł czas na dość niespodziewaną osobę. Kandydatowi szeroko rozumianej opozycji na prezydenta poparcia udzielił Paweł Tanajno, Lider Strajku Przedsiębiorców, a także inicjator akcji #otwieraMY

Tanajno: Konrad Fijołek jest najlepszym wyborem dla Rzeszowa

To było raczej dość niespodziewane poparcie. Paweł Tanajno jest bowiem znany z tego, że na wszelką cenę walczy z wszelkimi ograniczeniami pandemicznymi, szczególnie w gastronomii. Można więc było się raczej spodziewać, że zobaczymy go na wspólnej konferencji prasowej z Grzegorzem Braunem. Wszak to przy aprobacie Konfederacji w grudniu ubiegłego na rzeszowskim rynku otworzył się pierwszy lokal. Wtedy w mediach społecznościowych zapowiadano wielkie otwarcie Soda Pub, po czym się okazało, że zorganizowano tam zwykłe spotkanie partyjne, nie wpuszczono dziennikarzy, a działacze ugrupowania kazali każdemu wchodzącemu podpisywać "lojalki partyjne". Zdjęcia oraz szczegóły z tamtego wydarzenia znajdziecie państwo tutaj: Rzeszów. Soda Pub otwarto na spotkanie członków Konfederacji

- Nie możemy dopuścić do tego, aby prezydentem Rzeszowa został ktoś z dzisiejszego obozu politycznego. Bo to oni są dzisiaj odpowiedzialni za zabijanie polskiej gospodarki. We współpracy z samorządowcami możemy coś zrobić coś dobrego oraz korzystnego - tłumaczył dzisiaj swój ruch Paweł Tanajno.

Jednocześnie lider Strajku Przedsiębiorców podkreślił, że jego poparcie dla Konrada Fijołka jest możliwe tylko i wyłącznie przy realizacji pewnych postulatów.

- Nie mówię dzisiaj o tym, że Strajk Przedsiębiorców popiera Konrada Fijołka. Ale mamy dzisiaj z nim pewien kontrakt, i jeśli on wprowadzi go razem z Radą Miasta, to nasza organizacja będzie go popierać, gwarantując także aktywny udział w jego kampanii. To nowa jakość polityki. Nie zadowalamy się pustymi obietnicami, tylko koncentrujemy się na faktach, ponieważ to, co realnie zrobi samorząd, a nie to, co powie, jest decydujące dla przedsiębiorców - mówił Paweł Tanajno.

Wspólne pomysły na walkę z koronakryzysem

Na dzisiejszej konferencji prasowej Konrad Fijołek zapowiedział początek współpracy razem z Pawłem Tanajno. Jej owocem ma być m.in. projekt uchwały, która ma doprowadzić do znaczącego obniżenia kosztów dla przedsiębiorców, którzy w tym sezonie postawią na rzeszowskim Rynku tzw. ogródki letnie. Przy obecnych stawkach płacą oni bowiem min. 1,2 zł za metr kwadratowy. Więcej o tym przeczytacie Państwo tutaj: Ogródki letnie 1 kwietnia staną na rzeszowskim Rynku?

- Chcemy doprowadzić do tego, aby opłaty za zajęcie terenu Rynku pod ogródek oraz pasa drogowego, gdzie opłacane są ogródki przy naszych drogach, były jednolite i obniżone. Pozwoli to bowiem im na podniesienie się z kryzysu. W ten sposób dotrą oni także do większej części klientów, oczywiście z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego - zapowiadał Konrad Fijołek.

Kandydat na prezydenta zapowiedział, że konkretna obniżka, jaką chciałby wprowadzić, mogłaby wynosić nawet 50-70 proc. Konrad Fijołek mówił także, iż nad odpowiednim projektem uchwały pracuje już jego klub i mogłaby ona zostać zaprezentowana na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, tuż po Świętach Wielkanocnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.