- Nie możemy dopuścić do tego, aby prezydentem Rzeszowa został ktoś z dzisiejszego obozu politycznego. Bo to oni są dzisiaj odpowiedzialni za zabijanie polskiej gospodarki. We współpracy z samorządowcami możemy coś zrobić coś dobrego oraz korzystnego - mówił Paweł Tanajno. Lider Strajku Przedsiębiorców udzielił poparcia Konradowi Fijołkowi w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa.
Czwartkowa konferencja prasowa była kolejną z serii wydarzeń, na której to dowiedzieliśmy się o programie Konrada Fijołka, a także kto udziela mu swojego poparcia. Po Agnieszce Itner i Partii Zielonych przyszedł czas na dość niespodziewaną osobę. Kandydatowi szeroko rozumianej opozycji na prezydenta poparcia udzielił Paweł Tanajno, Lider Strajku Przedsiębiorców, a także inicjator akcji #otwieraMY

Tanajno: Konrad Fijołek jest najlepszym wyborem dla Rzeszowa

To było raczej dość niespodziewane poparcie. Paweł Tanajno jest bowiem znany z tego, że na wszelką cenę walczy z wszelkimi ograniczeniami pandemicznymi, szczególnie w gastronomii. Można więc było się raczej spodziewać, że zobaczymy go na wspólnej konferencji prasowej z Grzegorzem Braunem. Wszak to przy aprobacie Konfederacji w grudniu ubiegłego na rzeszowskim rynku otworzył się pierwszy lokal. Wtedy w mediach społecznościowych zapowiadano wielkie otwarcie Soda Pub, po czym się okazało, że zorganizowano tam zwykłe spotkanie partyjne, nie wpuszczono dziennikarzy, a działacze ugrupowania kazali każdemu wchodzącemu podpisywać "lojalki partyjne". Zdjęcia oraz szczegóły z tamtego wydarzenia znajdziecie państwo tutaj: Rzeszów. Soda Pub otwarto na spotkanie członków Konfederacji

- Nie możemy dopuścić do tego, aby prezydentem Rzeszowa został ktoś z dzisiejszego obozu politycznego. Bo to oni są dzisiaj odpowiedzialni za zabijanie polskiej gospodarki. We współpracy z samorządowcami możemy coś zrobić coś dobrego oraz korzystnego - tłumaczył dzisiaj swój ruch Paweł Tanajno.

Jednocześnie lider Strajku Przedsiębiorców podkreślił, że jego poparcie dla Konrada Fijołka jest możliwe tylko i wyłącznie przy realizacji pewnych postulatów.

- Nie mówię dzisiaj o tym, że Strajk Przedsiębiorców popiera Konrada Fijołka. Ale mamy dzisiaj z nim pewien kontrakt, i jeśli on wprowadzi go razem z Radą Miasta, to nasza organizacja będzie go popierać, gwarantując także aktywny udział w jego kampanii. To nowa jakość polityki. Nie zadowalamy się pustymi obietnicami, tylko koncentrujemy się na faktach, ponieważ to, co realnie zrobi samorząd, a nie to, co powie, jest decydujące dla przedsiębiorców - mówił Paweł Tanajno.

Wspólne pomysły na walkę z koronakryzysem

Na dzisiejszej konferencji prasowej Konrad Fijołek zapowiedział początek współpracy razem z Pawłem Tanajno. Jej owocem ma być m.in. projekt uchwały, która ma doprowadzić do znaczącego obniżenia kosztów dla przedsiębiorców, którzy w tym sezonie postawią na rzeszowskim Rynku tzw. ogródki letnie. Przy obecnych stawkach płacą oni bowiem min. 1,2 zł za metr kwadratowy. Więcej o tym przeczytacie Państwo tutaj: Ogródki letnie 1 kwietnia staną na rzeszowskim Rynku?

- Chcemy doprowadzić do tego, aby opłaty za zajęcie terenu Rynku pod ogródek oraz pasa drogowego, gdzie opłacane są ogródki przy naszych drogach, były jednolite i obniżone. Pozwoli to bowiem im na podniesienie się z kryzysu. W ten sposób dotrą oni także do większej części klientów, oczywiście z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego - zapowiadał Konrad Fijołek.

Kandydat na prezydenta zapowiedział, że konkretna obniżka, jaką chciałby wprowadzić, mogłaby wynosić nawet 50-70 proc. Konrad Fijołek mówił także, iż nad odpowiednim projektem uchwały pracuje już jego klub i mogłaby ona zostać zaprezentowana na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, tuż po Świętach Wielkanocnych.