Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie poinformowało o 380 nowych zakażeniach koronawirusem. To o 19 mniej niż wczoraj. Największa liczba nowych przypadków znów na Śląsku - 113.
Na Podkarpaciu odnotowano 17 nowych zakażeń (wczoraj było 8). Resort poinformował także o śmierci 6 kolejnych osób w skali kraju. Na Podkarpaciu nikt nie zmarł, wyzdrowiało 21 osób.

Ministerstwo przedstawiło także ikonografię porównującą liczbę osób zakażonych na 1 milion mieszkańców:Kolejne 21 osób, które wyzdrowiało to 9 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 5 osób z powiatu przemyskiego, 4 osoby z powiatu przeworskiego, 2 osoby z powiatu stalowowolskiego oraz jedna osoba z miasta Przemyśla.

Nowych 17 potwierdzonych przypadków to:
8 osób z powiatu jarosławskiego w tym pięć kobiet i trzech mężczyzn (hospitalizacja i izolacje)
2 osoby – kobieta i mężczyzna z powiatu przemyskiego (hospitalizacja i izolacja)
2 osoby z miasta Przemyśla – kobieta i mężczyzna (hospitalizacja i izolacja)
2 kobiety z miasta Rzeszowa (hospitalizacja i izolacja)
mężczyzna z powiatu przeworskiego (izolacja)
mężczyzna z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja)
mężczyzna z miasta Tarnobrzeg (izolacja)


W województwie podkarpackim od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 50 603 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 35 150, dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 15 453

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 8 osób, 1918 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 345 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 93 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1122 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 627 osób wyzdrowiało. Odnotowano 57 zgonów.