Łącznie 13 komitetów wyborczych zostało zarejestrowanych w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. Została powołana także Miejska Komisja Wyborcza.
Przypomnijmy, termin rejestracji komitetów wyborczych minął w we wtorek 30 marca. Z kolei wybory mają się odbyć 9 maja, choć ten termin nie jest jeszcze do końca przesądzony. Wszystko zależy bowiem od sytuacji epidemicznej w kraju. Natomiast czas na rejestrację kandydatów jest do 16 kwietnia.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Obfita liczba komitetów

Liczba osób, które chcą powalczyć o urząd prezydenta Rzeszowa po Tadeuszu Ferencie, wymnożyła się jak grzyby po deszczu. Dość wspomnieć, że do wtorku 30 marca zarejestrowanych zostało łącznie 13 komitetów.

Nazwy zarejestrowanych komitetów wyborczych:
1. KWW EWY LENIART WSPÓLNY DOM RZESZÓW
2. KWW „GRZEGORZ BRAUN - KONFEDERACJA”
3. KWW KONRADA FIJOŁKA „ROZWÓJ RZESZOWA 2.0”
4. KWW RZESZÓW PRZYSZŁOŚCI
5. KW MARCIN WARCHOŁ TADEUSZ FERENC - DLA RZESZOWA
6. KWW WALDEMAR KOTULA - POROZUMIENIE DLA RZESZOWA
7. KW POLSKA 2050
8. KW HEJT STOP
9. KWW KAZIMIERZA ROCHECKIEGO „Z-C-Z RZESZÓW”
10. KWW TRYBUNA MIASTA RZESZOWA
11. KWW ARTURA GŁOWACKIEGO
12. KW NORMALNY KRAJ
13. KWW DOBRY WYBÓR DLA RZESZOWA

Znane i nieznane komitety wyborcze na urząd prezydenta Rzeszowa

O ile pięć nazw komitetów wyborczych jest dość znanych, bo prowadzą aktywną kampanię wyborczą, o tyle pozostałe z pewnością są nowością dla potencjalnych wyborców, a i spotkać ich przedstawicieli na ulicach Rzeszowa to jak ze świecą szukać.

Za "Hej Stop" stoi Norbert (Sabina) Bobin - osoba transpłciowa, która swój start ogłosiła zaraz po rezygnacji ze stanowiska Tadeusza Ferenca. Jednak na przeszkodzie do rejestracji tej osoby stanął wiek. Bobin ma bowiem zaledwie 23 lata, a żeby móc startować w tego rodzaju wyborach trzeba mieć ukończone 25 lat. "Hejt Stop" wystawi więc innego kandydata, Bobin pozostaje jako finansowy pełnomocnik komitetu. O kandydaturze Sabiny Bobin przeczytacie Państwo tutaj: Wstrząsająca wiadomość! Sabina Bobin rezygnuje z kandydowania na prezydenta Rzeszowa!

Innym ciekawym komitetem jest "KW POLSKA 2050". Stoi za nim nie Szymon Hołownia, ale Włodzimierz Zydorczak z Wielkopolski. Niegdyś przewodniczący partii 1.pl. Ubiegł on Szymona Hołownię i w sądzie zmienił nazwę 1.pl właśnie na Polska 2050. Jak informują politycy związani z partią Hołowni, Zydorczak miał twierdzić, że w ten sposób chciał "uchronić" nazwę Polska 2050 przed dostaniem się jej w "niepowołane ręce". Miał proponować Hołowni dogadanie się i wspólne przywództwo w partii. Nic jednak z tego nie wyszło. Siedziba partii Polska 2050 Włodzimierza Zydorczaka znajduje się w wielkopolskim Kościanie. Na co dzień jest on przedsiębiorcą. Bez powodzenia startował w ostatnich wyborach do Sejmu RP, zdobywając zaledwie 977 głosów.