W Wielką Sobotę, piłkarze Apklan Resovii rozegrali spotkanie w ramach 23. Kolejki Fortuna 1 Ligi, a przeciwnikiem podopiecznych Radosława Mroczkowskiego była Odra Opole.
Dołująca jesienią Resovia niedawno wydostała się spod kreski. Co więcej, ekipa z Rzeszowa notuje serię trzech meczów bez porażki. W poprzednich spotkaniach bezbramkowo remisowała z Miedzią Legnica i GKS-em Tychy oraz sensacyjnie pokonała lidera Bruk-Bet Termalicę (3:1). Mimo to jej przewaga nad ostatnim GKS-em Bełchatowem wynosi zaledwie jedno "oczko" Zespół z Opola może pochwalić się jeszcze lepszą serią. Nie przegrał bowiem od czterech spotkań (wygrana i trzy remisy). W zeszłej kolejce drużyna Piotra Plewni rozczarowała. Podział punktów w Bełchatowie z ostatnim w tabeli GKS-em przyjęto jak porażkę.

Składy i obsada

Apklan Resovia: Karol Dybowski- Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Karol Twardowski, Jakub Wróbel- Michał Kuczałek, Josip Soljić, Oliver Podhorin, Kamil Słaby, Bartosz Jaroch- Nemanja Marković
Rezerwowi: Łakota, Wasiluk, Radulj, Hebel, Adamski, Kiełbasa, Persak, Zdybowicz

Odra Opole: Mateusz Kuchta- Tomas Mikinić, Piotr Żemło, Mateusz Wypych, Konrad Matuszewski- Miłosz Trojak, Szymon Drewniak, Konrad Nowak, Rafał Niziołek- Krzysztof Janus, Dawid Czapliński
Rezerwowi: Rosa, Kostrzycki, Winiarczyk, Szrek, Kort, Surzyn, Gancarczyk, Wróbel, Piech

Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

Bramki: 40 min Kubowicz (sam), 71 min Kubowicz
Kartki: 67 min Trojak, 75 min Wasiluk, 80 min Soljić

Przebieg spotkania

Początek spotkania dość senny. Dobrze ustawiona jest Odra w środku pola, która skutecznie komplikuje poczynania gospodarzy. W 8 min poprzeczka ratuje Resovię, a dobitka z dwóch metrów została fatalnie przestrzelona. W 13 min świetna indywidualna akcja Jakuba Wróbla, który otrzymał dobre podanie od Bartosza Jarocha. Wróbel uderzył na bramkę, ale trafił tylko w słupek. Po upływie niespełna 120 sekund uderzenie z woleja Karola Twardowskiego i na raty, z trudem broni Mateusz Kuchta. W kolejnych minutach wyrównał się obraz spotkania. Resovia po pierwszych minutach zwolniła trochę tempo co pozwoliło gościom na przeprowadzenie kilku składnych akcji. W 22 min Odra trafiła w słupek, a konkretnie Rafała Niziołek po uderzeniu z dystansu. W 29 min kolejna próba z dystansu Niziołka, ale piłka po ziemi przeleciała w bezpiecznej odległości obok słupka. W kolejnych minutach wyraźnie zdominowała spotkanie Odra. Piłkarze gości zaczynają budować kolejną akcję. Fatalne zawody rozgrywał Josip Soljić który notował stratę za stratą. W 39 min ucierpiał Rafał Mikulec, który trzyma się za biodro. Zawodnika udało się po kilku chwilach doprowadzić do "stanu używalności". W 40 min Odra wychodzi na prowadzenie 0:1 po niefortunnym zagraniu Kubowicza który wpakował piłkę do własnej bramki. Fatalnie wyglądał gra Resovii w pierwszej połowie. To z pewnością najgorszy mecz beniaminka na wiosnę.

Radosław Mroczkowski nie czekał ze zmianami i już na początku drugiej połowy na boisku meldują się Przemysław Zdybowicz oraz Bartłomiej Wasiluk w miejsce, odpowiednio Karola Twardowskiego i Michała Kuczałka. W 53 min zamieszanie w polu karnym Odry, zawodnicy Resovii sygnalizują zagranie piłki ręką, jednak sędzia nakazał grać dalej. Powtórki pokazują, że arbiter miał rację. W 56 min Soljić znów traci piłkę we własnym polu karnym, ale znowu jakoś z opresji wybroniła się Resovia. W 61 min kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Radosław Adamski zmienia Nemanje Markovicia. Lepiej wyglądała w drugiej połowie Resovia. To ona częściej utrzymywała się przy piłce i stwarzała zagrożenie pod bramką gości. Szczególnie niebezpieczne były zagrania z lewego skrzydła, które sprawiały dużo kłopotów gościom. W 64 min fantastyczne uderzenie Bartosza Jarocha jednak po rykoszecie piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 68 min żółta kartka dla Miłosza Trojaka. Ucierpiał wyraźnie Wasiluk. Z rzutu wolnego uderzał Wróbel, jednak bramkarz sparował na rzut rożny. W 71 min Resovia dopina swojego i doprowadza do wyrównania 1:1. Dośrodkowanie z rogu boiska dociera do Kubowicza, a ten tym razem trafia już do właściwej bramki i doprowadza do wyrównania. W 74 min Dawida Czaplińskiego zastępuje Arkadiusz Piech a Mateusz Gancarczyk, Konrada Nowaka. W 82 min Rafał Mikulec w świetnej sytuacji trafia tylko w boczną siatkę. W 83 kolejna zmiana w ekipie gości, Dawid Kort za Rafała Niziołka. W 91 min zakotłowało się w polu karnym Odry i goście mogą mówić o sporym szczęściu.

Resovia zremisowała u siebie z Odrą Opole (1:1). Mecz miał dwa zupełnie różne oblicza. Podział punktów wydaje się być sprawiedliwy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.