Małżeństwo z Rzeszowa zostało zatrzymane za produkcję nielegalnego tytoniu. Grupa, na której czele oni stali, wyprodukowała łącznie 7 kg suszu o wartości 3,5 mln zł.
Działania prowadzone przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu i Straży Granicznej z placówki Rzeszów - Jasionka doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym rozprowadzaniem suszu tytoniowego. W skład grupy kierowanej przez małżeństwo z Rzeszowa wchodziło 10 osób z woj. podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego.

Jak ustalono, grupa rozprowadzała susz oraz krajankę tytoniową na terenie województw podkarpackiego, oraz małopolskiego. Z kolei w województwie lubelskim zaopatrywała się w tytoń z nielegalnego źródła. W trakcie realizacji sprawy w pomieszczeniach gospodarczych na jednej z posesji zabezpieczono maszynę służącą do krojenia tytoniu oraz 400 kg suszu przygotowanego do krojenia.

W toku prowadzonego śledztwa oszacowano, że organizatorzy przestępczego procederu w latach 2019 - 2020 rozprowadzili susz tytoniowy w łącznej ilości ponad 7 ton o wartości rynkowej 3,5 mln zł.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w grudniu 2020 roku. Wtedy zarzuty usłyszało pięciu mężczyzn oraz trzy kobiety, w tym małżeństwo z Rzeszowa kierujące grupą. W ostatnich dniach marca br. zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn z grupy. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dot. przestępstw karnych skarbowych.

Prokurator Okręgowy w Przemyślu wobec zatrzymanych osób zastosował środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego, dodatkowo poręczenia majątkowego oraz w odniesieniu do 4 osób zakazu opuszczania kraju.