Dopiero w przyszłym miesiącu kibice rzeszowskiego żużla będą mogli oglądać swoich fanów na torze. Przecięto także spekulacje na temat, iż speedway w stolicy podkarpacia miałby zostać odwołany.

Żużel. Znamy datę start 2. ligi

Rozgrywki żużlowe w Polsce ruszyły w zeszły weekend z wielką pompą. W PGE Ekstralidze na stracie Moje Bermudy Stal Gorzów pokonały na wyjeździe Fogo Unię Leszno, zaś eWinner Apator Toruń pokonał na własnym stadionie Marwis.pl Falubaz Zielona Góra.

Równie ciekawie były w ramach rozgrywek eWinner 1. liga żużlowa, gdzie Celfast Wilki Krosno dostały tęgie lanie na wyjeździe od KS ROW Rybnik, zaś Unia Tarnów została zmieciona na własnej nawierzchni przez Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

W tym samym czasie miały ruszyć także rozgrywki 2. ligi żużlowej. Jednak były one stopniowo przekładane. Na początek na 17 kwietnia, ale już teraz wiadomo, że termin ten nie zostanie dotrzymany. Wszystko przez pandemię koronawirusa, i związane z nią obostrzenia w innych krajach.

- Powodem jest przesuniecie w czasie obostrzeń w innych krajach związanych z drugą ligą. Chciałbym jednak wyraźnie podkreślić, że jest to już ostanie przesuniecie rozgrywek. Cztery przełożone kolejki zostaną rozegrane już w maju . Zaległe mecze będą odbywać się w poszczególne dni tygodnia - mówił Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego na łamach oficjalnego serwisu GKSŻ.

Przypomnijmy, w najniższej klasie rozgrywkowej w naszej lidze nie startują tylko i wyłącznie kluby z Polski. Od zeszłego sezonu jeżdżą także kluby z zagranicy. Rok temu był to niemiecki Wolfe Wittstock, a tym sezonie doszedł także Landshut Devils, oraz łotewski Lokomotiv Daugavpils.

Według planów rozgrywki mają ruszyć 3 maja.

Rzeszowski speedway dementuje pogłoski o wycofaniu się z rozgrywek

Gdyby rzeczywiście sezon miałby ruszyć 17 kwietnia, to wiadomo, że 7R Stolaro Stal Rzeszów na pewno nie rozegrałoby pierwszego meczu u siebie. Powodem jest oczywiście przedłużający się remont stadionu miejskiego. Jazdę żużlowcom uniemożliwiałoby nie tylko brak toru, ale także bandy, na których to wymianę miasto ogłasza przetarg już trzeci raz. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Kolejne problemy z remontem Stadionu Miejskiego

Wobec tego wszystkiego zaczęły się więc pojawiać pogłoski o tym, że żużel w Rzeszowie może wgl nie zagościć już w tym sezonie, 7R Stolaro Stal Rzeszów miałoby zostać wykluczone z rozgrywek. Jednak w ostatnim komunikacie prezes klubu zdementował te doniesienia.

- Zarząd RzTŻ dementuje wszelkie doniesienia prasowe dotyczące wycofania się naszej drużyny z rozgrywek, jako bezpodstawne i przedwczesne. Nasze ambicje w tym sezonie są nastawione na sukces sportowy i mamy ku temu podstawy. Takie głosy wywołują jedynie sportową złość i mobilizują zawodników do cięższych treningów - czytamy w komunikacie klubowym.