Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ze Stalowej Woli, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 60-latka. Na terenie jego posesji znaleziono łącznie 275 krzewów konopi indyjskiej.
Hodowcy po 60-ce za prowadzenie nielegalnej uprawy marihuany grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Uprawa marihuany w domu. Jak była przygotowana hodowla?


Funkcjonariusze udali się do jednego z domostw na terenie Stalowej Woli. Tam odkryli pomieszczenia specjalnie przygotowane do uprawy konopi indyjskiej. Były one oklejone odblaskową folią, która zapewnia lepsze utrzymanie ciepła. W środku znajdowały się profesjonalne:

  • wentylatory,

  • lampy,

  • filtry.

Wszystkie te urządzenia mają za zadanie utrzymać odpowiedni klimat dla plantacji. Nie zabrakło także nawozów przeznaczonych do uprawy konopi indyjskiej.

Losy 60-letniego hodowcy marihuany ze Stalowej Woli


Właściciel plantacji został zatrzymany na terenie swojej posiadłości ,,na gorącym uczynku". Posiadał on dosyć okazałą uprawę składającą się z 275 krzewów konopi indyjskiej, z tego względu stalowowolska policja oraz prokuratura złożyły wniosek o zastosował wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do ich prośby. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.