Wsparcie „rodziny samorządowej” dla Konrada Fijołka potwierdzili dzisiaj Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Gdańska, Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopot i Rafał Kumek - Burmistrz Łańcuta. Samorządowcy spotkali się, aby wymienić doświadczenia związane ze współpracą sąsiadujących ze sobą miast i gmin i zaplanować wspólne działania na przyszłość, wzorując się na współpracy Trójmiasta i okolicznych gmin.
Wsparcie wielu znakomitych polityków na szczeblu krajowym, ale także tych samorządowych otrzymuje kandydat zjednoczonej opozycji na prezydenta Rzeszowa. Wczoraj Konrada Fijołka przyjechał wesprzeć przewodniczący PO Borys Budka, z kolei dzisiaj zrobili prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz burmistrz Łańcuta Rafał Kumek.

Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa witając zaproszonych gości, zaznaczył, że jest z nim również „rzeszowska rodzina samorządowa”.

- Jest z nami 19 radnych z Rady Miasta Rzeszowa, w której stanowimy absolutną większość. To rodzina doświadczonych samorządowców, którzy doskonale wiedzą, jak pracować i co robić dla Rzeszowa - mówił Fijołek.

Karnowski: Silny prezydent powinien umieć współpracować z sąsiadami

Na dzisiejszej konferencji Konrada Fijołka wsparli samorządowcy z Pomorza. Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Gdańska, powiedziała, że dobra współpraca prezydenta z Radą Miasta jest koniecznością. - Myślę, że Konrad jest jedyną osobą, która może pochwalić się wieloletnią już współpracą z Radą Miasta. Głos na Konrada Fijołka to głos na 19 radnych w Radzie Miasta Rzeszowa. To naprawdę gwarantuje prawdziwą współpracę i dalszy rozwój Rzeszowa -podkreśliła Aleksandra Dulkiewicz.

Rzeszów. Fijołek otrzymuje wsparcie rodziny samorządowej
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

- Rodzina samorządowa to także sąsiedzi, dlatego bardzo się cieszę, że jest z nami Burmistrz Łańcuta. My z panem Prezydentem Karnowskim, współpracujemy od wielu, wielu lat zarówno dla dobra mieszkańców Gdańska jak i Sopotu. Dzisiaj dzielimy się tu doświadczeniami, co znaczy prawdziwa współpraca metropolitalna. Jak należy te relacje układać, jak dochodzić do kompromisów. Chodzi o wymianę doświadczeń, nie zazdrości, ale podpatrywania lepszych. Urban Lab, ukochane dziecko Konrada Fijołka jest takim doświadczeniem, jakie zawozimy do nas na pomorze - dodała.

Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu zaznaczył, że jest prezydentem od 22 lat i na początku swojej pracy uczył się, wyjeżdżając do Niemiec, Francji, Szwecji.

- W tej chwili wystarczy żebym przyjechał do Rzeszowa, do Łańcuta, do Przemyśla, do Sandomierza i podpatrzył, co robią moje koleżanki i koledzy. To jest ta wartość, że można do każdego samorządowca przyjechać i zapytać. Najważniejsza jest współpraca. Nam się udało. Zainspirował nas Paweł Adamowicz. I stworzyliśmy silną metropolię. To jest kilkadziesiąt gmin i powiatów w te chwili wokół trójmiasta. My np. kupujemy razem energię elektryczną, czyli kupujemy ją taniej, razem walczymy o ochronę środowiska, mamy czyste powietrze, ale tego nie da się zrobić oddzielnie. Czy chociażby wybudować ścieżki rowerowe wzdłuż Bałtyku - powiedział Jacek Karnowski.

Rzeszów. Fijołek otrzymuje wsparcie rodziny samorządowej
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski

Kumek: Zbudujmy ścieżkę rowerową z Rzeszowa do Łańcuta

Na konferencji prasowej obecny był także burmistrz jednego z sąsiednich miast, czyli Łańcuta.
- Liczy się wsparcie naszej rodziny samorządowej dla Konrada Fijołka. Jutro będzie liczyło się to, jak nas ocenią mieszkańcy naszych miast. W styczniu 2019 roku Konrad Fijołek przyjechał do mnie i zaproponował rozwiązanie, które jest bardzo dobre dla naszych obu miast. To jest wybudowanie ścieżki rowerowej między Łańcutem a Rzeszowem. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów, którzy nas odwiedzają. Miasto Rzeszów powinno współpracować z mniejszymi samorządami i mam nadzieję, że po wyborach z Konradem Fijołkiem zrealizujemy tę potrzebną inwestycję - mówił Rafał Kumek.

Rzeszów. Fijołek otrzymuje wsparcie rodziny samorządowej
Burmistrz Łańcuta Rafał Kumek

Konrad Fijołek podkreślił, że te rozmowy samorządowe są bardzo merytoryczne i obiecał rozpocząć swoją pracę jako Prezydenta Miasta Rzeszowa od opracowania konstytucji przestrzennej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.