Wsparcie „rodziny samorządowej” dla Konrada Fijołka potwierdzili dzisiaj Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Gdańska, Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopot i Rafał Kumek - Burmistrz Łańcuta. Samorządowcy spotkali się, aby wymienić doświadczenia związane ze współpracą sąsiadujących ze sobą miast i gmin i zaplanować wspólne działania na przyszłość, wzorując się na współpracy Trójmiasta i okolicznych gmin.
Wsparcie wielu znakomitych polityków na szczeblu krajowym, ale także tych samorządowych otrzymuje kandydat zjednoczonej opozycji na prezydenta Rzeszowa. Wczoraj Konrada Fijołka przyjechał wesprzeć przewodniczący PO Borys Budka, z kolei dzisiaj zrobili prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz burmistrz Łańcuta Rafał Kumek.

Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa witając zaproszonych gości, zaznaczył, że jest z nim również „rzeszowska rodzina samorządowa”.

- Jest z nami 19 radnych z Rady Miasta Rzeszowa, w której stanowimy absolutną większość. To rodzina doświadczonych samorządowców, którzy doskonale wiedzą, jak pracować i co robić dla Rzeszowa - mówił Fijołek.

Karnowski: Silny prezydent powinien umieć współpracować z sąsiadami

Na dzisiejszej konferencji Konrada Fijołka wsparli samorządowcy z Pomorza. Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Gdańska, powiedziała, że dobra współpraca prezydenta z Radą Miasta jest koniecznością. - Myślę, że Konrad jest jedyną osobą, która może pochwalić się wieloletnią już współpracą z Radą Miasta. Głos na Konrada Fijołka to głos na 19 radnych w Radzie Miasta Rzeszowa. To naprawdę gwarantuje prawdziwą współpracę i dalszy rozwój Rzeszowa -podkreśliła Aleksandra Dulkiewicz.

Rzeszów. Fijołek otrzymuje wsparcie rodziny samorządowej
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

- Rodzina samorządowa to także sąsiedzi, dlatego bardzo się cieszę, że jest z nami Burmistrz Łańcuta. My z panem Prezydentem Karnowskim, współpracujemy od wielu, wielu lat zarówno dla dobra mieszkańców Gdańska jak i Sopotu. Dzisiaj dzielimy się tu doświadczeniami, co znaczy prawdziwa współpraca metropolitalna. Jak należy te relacje układać, jak dochodzić do kompromisów. Chodzi o wymianę doświadczeń, nie zazdrości, ale podpatrywania lepszych. Urban Lab, ukochane dziecko Konrada Fijołka jest takim doświadczeniem, jakie zawozimy do nas na pomorze - dodała.

Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu zaznaczył, że jest prezydentem od 22 lat i na początku swojej pracy uczył się, wyjeżdżając do Niemiec, Francji, Szwecji.

- W tej chwili wystarczy żebym przyjechał do Rzeszowa, do Łańcuta, do Przemyśla, do Sandomierza i podpatrzył, co robią moje koleżanki i koledzy. To jest ta wartość, że można do każdego samorządowca przyjechać i zapytać. Najważniejsza jest współpraca. Nam się udało. Zainspirował nas Paweł Adamowicz. I stworzyliśmy silną metropolię. To jest kilkadziesiąt gmin i powiatów w te chwili wokół trójmiasta. My np. kupujemy razem energię elektryczną, czyli kupujemy ją taniej, razem walczymy o ochronę środowiska, mamy czyste powietrze, ale tego nie da się zrobić oddzielnie. Czy chociażby wybudować ścieżki rowerowe wzdłuż Bałtyku - powiedział Jacek Karnowski.

Rzeszów. Fijołek otrzymuje wsparcie rodziny samorządowej
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski

Kumek: Zbudujmy ścieżkę rowerową z Rzeszowa do Łańcuta

Na konferencji prasowej obecny był także burmistrz jednego z sąsiednich miast, czyli Łańcuta.
- Liczy się wsparcie naszej rodziny samorządowej dla Konrada Fijołka. Jutro będzie liczyło się to, jak nas ocenią mieszkańcy naszych miast. W styczniu 2019 roku Konrad Fijołek przyjechał do mnie i zaproponował rozwiązanie, które jest bardzo dobre dla naszych obu miast. To jest wybudowanie ścieżki rowerowej między Łańcutem a Rzeszowem. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów, którzy nas odwiedzają. Miasto Rzeszów powinno współpracować z mniejszymi samorządami i mam nadzieję, że po wyborach z Konradem Fijołkiem zrealizujemy tę potrzebną inwestycję - mówił Rafał Kumek.

Rzeszów. Fijołek otrzymuje wsparcie rodziny samorządowej
Burmistrz Łańcuta Rafał Kumek

Konrad Fijołek podkreślił, że te rozmowy samorządowe są bardzo merytoryczne i obiecał rozpocząć swoją pracę jako Prezydenta Miasta Rzeszowa od opracowania konstytucji przestrzennej.