Policjanci dokonali zatrzymania 33-latka, który jest podejrzewany o kradzież kosmetyków. Mężczyzna w lipcu dokonał kradzieży na terenie dwóch drogerii, w tym jednego dwukrotnie. Mimo, że cena skradzionych kosmetyków nie przekraczała wartości wykroczenia, to z uwagi na okoliczności działania sprawcy, jego zachowanie zakwalifikowano jako przestępstwo popełnione czynem ciągłym.
Policjanci z komisariatu w Śródmieściu, wyjaśniali okoliczności kradzieży kosmetyków z drogerii mieszczącej się w jednej z rzeszowskich galerii. W lipcu nieznany sprawca dokonał dwukrotnej kradzieży o wartości 260 zł.

Funkcjonariusze podejrzewają o te czyny 33-letniego mieszkańca Rzeszowa. We wtorek policjanci zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna miał dopuścić się dwóch kradzieży kosmetyków, o wartości 260 złotych. Każdy czyn rozpatrywany oddzielnie, byłby wykroczeniem. Jednak z uwagi na to, że kradzieże te dokonywane były w krótkich odstępach czasowych, funkcjonariusze potraktowali to jako jeden czyn.

Podczas dochodzenia okazało się, iż podejrzany dokonał kradzieży na terenie innego sklepu o wartości prawie 610 zł.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do winy. Postawiono w mu dwa zarzuty, w tym jeden dokonywany czynem ciągłym. Za te czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.