Ostatecznie zostało zakończone śledztwo w sprawie obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Zarzuty usłyszało aż 8 osób z Tarnobrzega i Stalowej Woli.

Początki narkotykowego śledztwa w Tarnobrzegu


Śledztwo zaczęło się już w październiku ubiegłego roku. Wtedy policjanci zainteresowali się działalnością dwojga ludzi, mieszkających w Tarnobrzegu. Już na tamtym etapie funkcjonariusze odkryli, że 25-letni mężczyzna i jego partnerka rozprowadzali narkotyki i przekazywali je do sprzedaży innym osobom.

Wtedy przeprowadzono brawurową akcję w miejscu zamieszkania podejrzanego. Policjanci zabezpieczyli tam substancje psychotropowe w postaci amfetaminy i marihuany. Funkcjonariusze dowiedzieli się wtedy również, że odbiorcą, który rozprowadzał narkotyki, pozyskane od tej pary, był 19-letni mężczyzna. On sprzedawał je mieszkańcom Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego.

Podkarpackie śledztwo w sprawie substancji odurzających


Funkcjonariusze na tym nie poprzestali i prowadzili w dalszym ciągu śledztwo. Jak się ostatecznie okazało, słusznie sądzili, że w sprawę jest zamieszana większa grupa osób. W toku dalszych czynności, ustalono kim były osoby, od których 25-latkowie (para) nabywali środki narkotyczne. Okazali się nimi dwaj mężczyźni - 25-letni tarnobrzeżanin i 35-letni mieszkaniec Stalowej Woli.

Te osoby także zostały zatrzymane. U starszego z mężczyzn znaleziono dodatkowo plantację marihuany. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono 830 g ziela konopi indyjskich. Jest to nawet 1 600 jednorazowych porcji narkotyku. Łączna czarnorynkowa wartość tego towaru to 33 000 złotych.

Podczas kilku akcji, oprócz wyżej wymienionej marihuany, funkcjonariusze zabezpieczyli także 13 g amfetaminy o wartości czarnorynkowej 500 zł oraz 20 g ecstasy o wartości czarnorynkowej 800 zł. W działaniach brało kilkunastu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu

Dalsze losy narkotykowej szajki z Tarnobrzega i Stalowej Woli


Po zakończonym śledztwie tarnobrzeskiej policji i prokuratury, zatrzymano 8 osób w wieku od 19 do 35 lat. Są to mieszkańcy Tarnobrzega, Stalowej Woli i powiatu tarnobrzeskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator przedstawił całej grupie 36 zarzutów popełnienia przestępstw z Ustawy o zwalczaniu narkomanii. Najcięższym z nich to dotyczy udziału w obrocie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz uprawa i wytworzenie znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste.

Za popełnione czyny każdy z oskarżonych odpowie indywidualnie, według stopnia udziału w nielegalnej działalności. Przewidywana według prawa kara to od 3 miesięcy do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, wobec 25-latka wystąpiono do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sąd zgodził się na tego typu środek zapobiegawczy na okres oczekiwania na proces. Natomiast pozostali czterej mężczyźni podlegają dozorowi Policji. Nałożono na nich także zakaz kontaktowania się oraz poręczenie majątkowe.