Ostatecznie zostało zakończone śledztwo w sprawie obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Zarzuty usłyszało aż 8 osób z Tarnobrzega i Stalowej Woli.

Początki narkotykowego śledztwa w Tarnobrzegu


Śledztwo zaczęło się już w październiku ubiegłego roku. Wtedy policjanci zainteresowali się działalnością dwojga ludzi, mieszkających w Tarnobrzegu. Już na tamtym etapie funkcjonariusze odkryli, że 25-letni mężczyzna i jego partnerka rozprowadzali narkotyki i przekazywali je do sprzedaży innym osobom.

Wtedy przeprowadzono brawurową akcję w miejscu zamieszkania podejrzanego. Policjanci zabezpieczyli tam substancje psychotropowe w postaci amfetaminy i marihuany. Funkcjonariusze dowiedzieli się wtedy również, że odbiorcą, który rozprowadzał narkotyki, pozyskane od tej pary, był 19-letni mężczyzna. On sprzedawał je mieszkańcom Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego.

Podkarpackie śledztwo w sprawie substancji odurzających


Funkcjonariusze na tym nie poprzestali i prowadzili w dalszym ciągu śledztwo. Jak się ostatecznie okazało, słusznie sądzili, że w sprawę jest zamieszana większa grupa osób. W toku dalszych czynności, ustalono kim były osoby, od których 25-latkowie (para) nabywali środki narkotyczne. Okazali się nimi dwaj mężczyźni - 25-letni tarnobrzeżanin i 35-letni mieszkaniec Stalowej Woli.

Te osoby także zostały zatrzymane. U starszego z mężczyzn znaleziono dodatkowo plantację marihuany. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono 830 g ziela konopi indyjskich. Jest to nawet 1 600 jednorazowych porcji narkotyku. Łączna czarnorynkowa wartość tego towaru to 33 000 złotych.

Podczas kilku akcji, oprócz wyżej wymienionej marihuany, funkcjonariusze zabezpieczyli także 13 g amfetaminy o wartości czarnorynkowej 500 zł oraz 20 g ecstasy o wartości czarnorynkowej 800 zł. W działaniach brało kilkunastu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu

Dalsze losy narkotykowej szajki z Tarnobrzega i Stalowej Woli


Po zakończonym śledztwie tarnobrzeskiej policji i prokuratury, zatrzymano 8 osób w wieku od 19 do 35 lat. Są to mieszkańcy Tarnobrzega, Stalowej Woli i powiatu tarnobrzeskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator przedstawił całej grupie 36 zarzutów popełnienia przestępstw z Ustawy o zwalczaniu narkomanii. Najcięższym z nich to dotyczy udziału w obrocie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz uprawa i wytworzenie znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste.

Za popełnione czyny każdy z oskarżonych odpowie indywidualnie, według stopnia udziału w nielegalnej działalności. Przewidywana według prawa kara to od 3 miesięcy do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, wobec 25-latka wystąpiono do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sąd zgodził się na tego typu środek zapobiegawczy na okres oczekiwania na proces. Natomiast pozostali czterej mężczyźni podlegają dozorowi Policji. Nałożono na nich także zakaz kontaktowania się oraz poręczenie majątkowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.