Nawet do 2,5 tys. osób będzie mogło się zaszczepić przeciwko koronawirusowi na majówkę w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Nie jest wymagana rejestracja.
Masz już jakieś plany na majówkę ? Spacer czy może obiad z rodziną ? Do listy swoich planów dopisz też koniecznie szczepienie przeciw COVID-19! Do województwa podkarpackiego trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli jesteś w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Rzeszowie w siedzibie Podkarpackiego Urząd Wojewódzkiego. Kadra medyczna będzie czekać na Ciebie od 8.00-18.00. Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień.

Według harmonogramu:
- 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starszeu
- 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Plan na majówkę: szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji

Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Dlatego, jeśli masz już wystawione e-skierowanie, zaszczep się przeciw COVID-19 w majówkę!

Od 1 do 3 maja w Rzeszowie na ul. Grunwaldzkiej 15 stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 8.00-18.00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona

Powrót do normalności? Możliwy jest dzięki szczepieniom przeciw COVID-19

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne!

W województwie podkarpackim zostało wykonanych już 563 703 szczepień (dane według stanu na 29 kwietnia br.) W skali całego kraju to już łącznie ponad 11 mln wykonanych zastrzyków.

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na stronie: Szczepienie przeciwko COVID-19