W ciągu 2,5 roku ma powstać nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie na os. Drabiniaka. Koszt inwestycji ma wynieść około 175 mln zł.
O budowie nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie słyszeliśmy już od dawna. Starał się o to zarówno Tadeusz Ferenc, jak i resort sprawiedliwości w osobie ministra Marcina Warchoła. Byłemu prezydentowi zależało na tym, aby Zamek Lubomirskich powrócił do rąk miasta, a w zamian za to Ministerstwo Sprawiedliwości miało otrzymać jedną z działek w Rzeszowie. W końcu umowa doszła do skutku, a podpisanie stosownego aktu notarialnego odbyło się z końcem listopada ubiegłego roku. Więcej o tych wydarzeniach pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Podpisanie aktu notarialnego pod budowę nowego sądu

Wybory w Rzeszowie. Warchoł myli kampanię z pracą?

Z kolei na zwołanej dziś specjalnie konferencji prasowej (na którą nasza redakcja jak zwykle nie została zaproszona) Marcin Warchoł ogłosił przetarg zarówno na projekt, jak i budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego. O dziwo nie pojawił się tam w charakterze kandydata na prezydenta Rzeszowa, ale wiceministra sprawiedliwości.

Opiewał na niej walory nowego budynku. - Niewątpliwie będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków w Polsce. Zachęcamy wykonawców do zgłaszania się do przetargu. Moje podziękowania dla pana prezydenta za to, że przez wiele lat konsekwentnie dążył do tego, żeby ta inwestycja u nas w Rzeszowie powstała - mówił Marcin Warchoł.
kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł


Na konferencji prasowej obecny był także były prezydent Tadeusz Ferenc. - Cieszę się niezmiernie, że budowa nareszcie ruszy. Drabinianka bardzo mocno się rozwinęła w przeciągu ostatnich lat, tak samo zresztą jak Rzeszów -dodawał Ferenc.

Budowa ma być ukończona w ciągu 2,5 roku

Choć Marcin Warchoł nie chciał powiedzieć, w jakiej roli dzisiaj wystąpił, to jednak zdradził kilka szczegółów na temat planowanej budowy.

- Na razie koszt całej inwestycji ma wynieść 175 mln zł, choć oczywiście zarówno cena, jak i czas budowy będą premiowane w trakcie przetargu - dodawał Marcin Warchoł.

Według planów budynek ma mieć 19 tys. m kw. powierzchni, parking podziemny oraz system do prowadzenia rozpraw elektronicznych w trybie online. Dziś Sąd Okręgowy ma 20 sal do prowadzenia rozpraw, z kolei nowa siedziba ma ich mieć 27.

Projektowanie budynku ma zająć 10 miesięcy, z kolei sama budowa ma trwać 40 miesięcy. Wykonawcy mają czas na zgłaszanie swoich ofert do 7 czerwca, tj. na tydzień przed aktualną datą przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.