Dziś w samo południe na ulicy 3 Maja w Rzeszowie, dawniej zwaną ulicą Pańską, albo Paniagą - odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna, w której udział wzięli: Grzegorz Braun - kandydat na Prezydenta Rzeszowa, Konrad Berkowicz - pochodzący z naszego Podkarpacia poseł na Sejm RP, Wiesław Walat - były wiceprezydent Rzeszowa oraz Joanna Suska - prezes partii KORWiN w okręgu 23.

Wiesław Walat: oddać święto Paniagi Rzeszowianom


Wiesław Walat przypomniał historię ulicy, którą kiedyś przechadzali się mieszczanie "spacerując od Zamku aleją Pod Kasztanami w kierunku kościoła Farnego". Od 2003 roku nieprzerwanie odbywało się święto Paniagi, które gromadziło wiele osób z całego miasta, a nawet z różnych stron Polski i Świata. Ulica była wypełniona straganami, na których można było kupić różne dobra wytworzone przez mieszkańców i przybyłych wytwórców z miast partnerskich Rzeszowa.
Wiesław Walat
Wiesław Walat

Jednak już drugi rok z rzędu na ulicy 3 Maja żadne uroczystości się nie odbywają, zostały odebrane mieszkańcom, skasowane przez władze państwowe pod pretekstem pandemii koronawirusa. Dzisiaj na ulicy 3 Maja jest pusto. Władze miasta próbują przenieść to święto do Internetu, ale przecież wiadomo, że za pomocą komputera trudno o budowanie bezpośrednich relacji społecznych.

Konrad Berkowicz: Rzeszów nie może być bojaźliwą "tchórzofretką"


Poseł Konrad Berkowicz powiedział, że lekarstwo nie może być gorsze od choroby, tymczasem obecny lockdown taki właśnie jest. To tak jakby osobę chorą na zapalenie płuc lekarz leczył poprzez eutanazję. Tymczasem aplikując nam lockdown zabija nie tylko i aż gospodarkę, ale także życie kulturalno-społeczne oraz pamięć historyczną. Potencjał Rzeszowa jest bardzo duży i nawet przed pandemią nie był w pełni wykorzystywany, a teraz jest już wprost tragicznie marnowany.
Konrad Berkowicz
Konrad Berkowicz

Poseł Berkowicz życzył mieszkańcom, aby Rzeszów nie był taką bojaźliwą "tchórzofretką", której szczytem odwagi jest jedzenie na mieście bez maseczki, ale aby Rzeszów był "tygrysem" wśród miast Europy. Żeby tak było to Rzeszów musi mieć tygrysią głowę, czyli odważnego Prezydenta. Takim odważnym Prezydentem będzie Grzegorz Braun.

Joanna Suska: nie dla nakazu szczepień dla mieszkańców


Joanna Suska wspomniała, że jednym z istotnych problemów związanych z pandemią i wprowadzonym lokcdownem jest zachwianie więzi społecznych i relacji międzyludzkich. Nie ma dziś spotkań w kawiarenkach, nie ma dziś wspólnych spacerów, a dodatkowo ludzie mają zakryte twarze, przez co nie widać mimiki twarzy a tym samym emocji ludzkich. Dlatego tym bardziej Rzeszów potrzebuje włodarza, który sprzeciwi się takim sytuacjom jakie mają miejsce obecnie, tak jak słyszymy np. o przypadku z Wałbrzycha, gdzie próbuje się wprowadzić nakazy szczepień dla mieszkańców.
Joanna Suska
Joanna Suska

Pani Joanna Suska zaprosiła wszystkich mieszkańców do tego, aby zaznali dziś odrobine normalności i przypomnieli sobie jak to jest widzieć twarze innych osób, uśmiechać się do siebie, rozmawiać ze sobą, cieszyć się i bawić. Okazją do tego jest rozpoczynający się o godzinie 13:00 najbardziej wolnościowy event - piknik pod hasłem "Strefa uśmiechu". Piknik ten odbędzie się w "Parku jedności Polonii z Macierzą" przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie.

Grzegorz Braun: gdy zostanę prezydentem Rzeszowa święto Paniagi wróci


Grzegorz Braun jako kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa przedstawił swoje zobowiązanie wyborcze. Gdy zostanie wybrany jako prezydent Rzeszowa - Paniaga wróci. Znów Rzeszowianie będą mogli świętować, spotykać się, zapraszać gości z całego świata. Wróci też do Rzeszowa życie gospodarcze, bo to na nim oparta jest podstawa zamożności mieszkańców. Jeśli zachowamy podstawy gospodarcze, materialne, ekonomiczne, jeśli wróci ruch w interesie, to będziemy mogli nadal się rozwijać jako miasto. A żadna władza nie powinna w tym przeszkadzać, co Grzegorz Braun gwarantuje jako przyszły Prezydent Rzeszowa.
Grzegorz Braun
Grzegorz Braun

"Nie dopuśćmy do tego, żeby miasto nam się marnowało jak się marnuje w tej chwili. To jest wielka niegospodarność: zamknięte sklepy, zamknięte lokale - to jest nie tylko skandal, ale i hańba, że ludzie nie mogą normalnie pracować, utrzymywać się, spotykać, uczyć się, rozwijać. Jako prezydent Rzeszowa nigdy nie dopuszczę do tego, żeby tyle dobra się marnowało" - powiedział Grzegorz Braun. Na koniec nasz kandydat jeszcze raz zaprosił na piknik "Strefa Uśmiechu" zdradzając kilka atrakcji, które się będą tam odbywać, takich jak pokaz baniek mydlanych, wata cukrowa, postacie z bajek, a nawet dmuchaniec - zjeżdżalnia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do "Strefy Uśmiechu" w Rzeszowie.

Materiał nadesłał Jacek Ćwięka, rzecznik prasowy KWW "Grzegorz Braun - Konfederacja". Śródtytuły pochodzą od redakcji.