Meble, pomoce dydaktyczne, sprzęt elektroniczny - miasto ogłosiło trzy przetargi na wyposażenie nowego przedszkola przy ul. Iwonickiej, w którym już we wrześniu pojawią się przedszkolaki.
- Nie czekamy z przetargami, mamy w budżecie zarezerwowane na ten cel pieniądze, chcemy szybciej zamówić wyposażenie, aby w sierpniu urządzać sale, tak by na wrzesień wszystko było gotowe - mówi Iwona Kosińska-Koś, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta.

Do nowej placówki zostaną kupione przede wszystkim meble czyli między innymi biurka dla nauczycieli, regulowane stoliki i krzesełka dla dzieci, biblioteczki, regały, szafki, którymi umeblowane zostaną sale dla przedszkolaków, a także wyposażenie szatani.

W przetargu na przybory dydaktyczne, które będą służyły zabawie i edukacji przedszkolnej, znalazły się 73 pozycje, a wśród nich m.in. książki, puzzle, klocki, chusty animacyjne, elektroniczna gra do nauki języka angielskiego, lalki, samochody, gry edukacyjne, zestaw do ćwiczeń równowagi, materace, a także wiele innych przedmiotów, które rozwiną kreatywność i pozwolą na wszechstronny rozwój dzieci.

W powstającym przedszkolu ma działać przedszkolna kuchnia, która na miejscu będzie przygotowywać zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Stąd przetarg na sprzęt AGD do wyposażenia kuchni, urządzenia do sprzątania, a także na sprzęt RTV na przykład na radioodtwarzacze do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

W nowym przedszkolu przy ulicy Iwonickiej będzie 8 oddziałów dla 200 dzieci. W każdej sali będą zamontowane urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza) oraz oczyszczacze powietrza. Przewidziane jest też ogrzewanie podłogowe. Budynek będzie miał instalację fotowoltaiczną oraz monitoring. Dzieci będą mieć też do dyspozycji atrakcyjny plac zabaw z atestowanymi urządzeniami.

W żłobku - który ma działać w tym samym budynku - znajdzie się miejsce dla blisko 180 maluchów. Miejski Zarząd Żłobków jest już po przetargu na wyposażenie, właśnie są podpisywane umowy na dostawę umeblowania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.