Na ten moment wielu kibiców w Rzeszowie czekało długie lata. Już jutro przekonamy się która z rzeszowskich drużyn będzie reprezentować stolicę Podkarpacia w przyszłym sezonie w Fortuna 1. liga. Początek starcia o 17.
Już jutro na stadionie Resovii kibice obydwóch rzeszowskich drużyn dostaną prawdziwą dawkę emocji. Będzie to bowiem walka w tzw. finale barażowym, który wyłoni nam jaki zespół w przyszłym sezonie zagra w Fortuna 1. Liga. Mecz rozpocznie się o 17.

Problemy są jednak ze stadionem

Nie jest jednak w Rzeszowie tajemnicą, że w mieście brakuje stadionu z prawdziwego zdarzenia. PZPN na Podkarpaciu twierdzi, że główną przyczyną dla którego mecze nie będą mogły się odbywać zarówno na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej, jak na Wyspiańskiego, jest brak odpowiedniego naświetlenia oraz podgrzewanej płyty. Najbliższy taki stadion znajduje się bowiem w Stalowej Woli a chyba żaden kibic w naszym mieście nie wyobraża sobie tam dojeżdżania tam co jakiś czas.

Dopiero na przełomie września i października na stadionie ruszą odpowiednie prace, ale i tak zajmą one kilka miesięcy. Remont naświetlenia na stadionie przy Hetmańskiej był planowany już kilka lat temu kiedy Marma Rzeszów ścigała się PGE Ekstralidze. Jednak wobec spadku tej drużyny do niższych lig zaprzestano tych planów.

Poniżej prezentujemy państwo skróty ze środowych meczy obydwóch drużyn.