W piątek późnym wieczorem policja podczas patrolu namierzyła pędzący samochód. Była w nim kobieta, u której rozpoczęła się akcja porodowa.

Policjanci zatrzymali auto z rodzącą kobietą!


Do nietypowej sytuacji doszło 7 maja bieżącego roku po godzinie 22 , na ulicy Piłsudskiego w Łańcucie. Policjanci patrolujący miasto zwrócili uwagę na pędzące auto. Samochód marki BMW z nadmierną prędkością jechał w kierunku Rzeszowa. Co więcej, samochód wykonał manewr wyprzedzania w niedozwolonym miejscu.

Z tego względu funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pędzącego auta. Podczas kontroli okazało się, że w środku znajduje się rodząca kobieta. Natomiast kierowca i jednocześnie przyszły ojciec, poinformował policjantów, że właśnie dlatego poruszał się z nadmierną prędkością. Chciał on jak najszybciej dostać się do szpitala w Rzeszowie.

Pierwsze chwile życia w policyjnym konwoju


Funkcjonariusze postanowili pomóc przyszłym rodzicom bezpiecznie dotrzeć na czas do szpitala. Stworzyli konwój używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. W ten sposób pilotowali auto marki BMW aż do samego szpitala. Na miejscu rodząca kobieta została już bezpiecznie przekazana pod opiekę personelu medycznego.