Po kilku miesiącach przerwy i grania spotkań w roli gospodarza w Stalowej Woli, Stal Rzeszów zagra spotkanie na własnym, wyremontowanym stadionie. Na początek podejmie drużynę, która jest o krok od awansu do Fortuna 1. Liga.
Po 30 rozegranych spotkaniach Chojniczanka Chojnice zajmuje 3. miejsce w tabeli eWinner II ligi mając na koncie 58 punktów. Piłkarze Adama Noconia mają na swoim koncie 17 zwycięstw, w tym 7 remisów i 6 porażek. W poprzedniej kolejce rywale Stali Rzeszów. W ostatnim meczu, który został rozegrany 2 maja, Chojniczanie wygrali na własnym boisku Bytovię Bytów w stosunki 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Tomasz Mikołajczak, Adam Ryczkowski i Szymon Skrzypczak. Najlepszymi strzelcem zespołu gości jest Szymon Skrzypczak, który w 30 występach zdobył 14 bramek. W niedzielnym spotkaniu z pewnością nie zagra natomiast Tomasz Mikołajczak, który w ostatnim spotkaniu obejrzał ósmą w sezonie żółtą kartkę.

Natomiast Stal Rzeszów po 31 rozegranych meczach znajduje się na 8. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 46 punktów. W ostatnim spotkaniu Żurawie przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 0:1. W niedzielnym spotkaniu trener Daniel Myśliwiec będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników - Marcel Kotwica i Mariusz Sławek, którzy leczyli urazy, są już w pełnym treningu piłkarskim. W składzie gospodarzy zabraknie Roberta Trznadla oraz Dominika Marczuka i Dawida Olejarki, którzy pauzują za nadmiar żółtych kartek.

Stal Rzeszów z Chojniczanką Chojnice grała jak dotąd raz. Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę 21 listopada, gdzie Stal Rzeszów przegrała na wyjeździe 1:2. Bramki dla Chojniczanki Chojnice zdobyli Szymon Skrzypczak i Mateusz Klichowicz, a dla Żurawi trafił Wojciech Reiman.