Strażnicy Drzew w Rzeszowie wzywają mieszkańców Rzeszowa do wzięcia udziału w pikiecie w sprawie ratowania zieleni miejskiej. Protest odbędzie się w najbliższą środę od godziny 16.00 pod Ratuszem na rzeszowskim Rynku, gdzie radni będą debatować nad uchwałą w sprawie "stanowienia kierunków działania Prezydenta Miasta Rzeszowa dotyczących zagospodarowania terenów ogrodów działkowych". Sesja została zwołana na wniosek radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość.
Jak mówią Strażnicy Drzew w Rzeszowie, celem pikiety jest sprawdzenie prawdziwych intencji komitetów wyborczych i kandydatów na Urząd Prezydenta Rzeszowa. - W kampanii wyborczej zieleń miejska jest wiodącym tematem, a chwilami najważniejszym. Programy i obietnice, a życie? W środę okaże się, czy politycy wywiążą się z tych deklaracji przy rozwiązaniu konkretnego zagrożenia dla ogrodów działkowych. - Mówi Zbigniew Mieszkowicz - Strażnik Drzew w Rzeszowie

Strażnicy Drzew w Rzeszowie
Plakat promujący akcję


Strażnicy Drzew w Rzeszowie wzywają wszystkich, którzy szanują zieleń, wszystkich, dla których Zieleń w Rzeszowie jest Najważniejsza:, aby pokazali jako mieszkańcy Rzeszowa, że oczekujemy konkretu, realnej zmiany i dowodu na nią! - piszą w oświadczeniu przesłanym do rzeszowskich mediów.

- Poczekajmy wspólnie przed Ratuszem na wynik nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa w sprawie zieleni miejskiej, ogródków działkowych w tym ROD im. W. Szafera. - Wzywają mieszkańców Rzeszowa, Strażnicy Drzew w Rzeszowie.

Strażnicy Drzew zapraszają również do złożenia podpisu pod petycją o wstrzymanie budowy drogi przez środek ROD im. Szafera

Śledź nasz profil na fb: facebook.com/StraznicyDrzew

Oraz na stronie projektu www.straznicydrzew.rzeszow.pl/