Ludzkie życie nie ma swojej ceny. Czasami, aby je uratować wystarczy bezinteresowna pomoc drugiego człowieka. „Mundurowe braterstwo krwi” - pod taką nazwą Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, zorganizowała honorowe oddawanie krwi.
Podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej i straży granicznej, przedstawicielami służby więziennej i żołnierzami, podzielili się tym bezcennym darem. Podczas dzisiejszej akcji - srebrnym i brązowym odznaczeniem, wyróżnionych zostało dwoje funkcjonariuszy - honorowych dawców krwi.

- Honorowe krwiodawstwo, to nie tylko wspaniała idea, jest to przede wszystkim metoda, dzięki której można uratować ludzkie życie. Każdy z nas jest źródłem tego wspaniałego leku. Oddając go bezinteresownie, wspieramy lekarzy w ich codziennej walce o życie drugiego człowieka. Mając na względzie to, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na krew, zwłaszcza w obecnej sytuacji i tym razem zarówno podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, jaki i ich koledzy ze służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej oraz żołnierze, postanowili wesprzeć tę szlachetną inicjatywę i podzielić się bezcennym darem- mówili policjanci.

Cel akcji

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Mundurowe braterstwo krwi”. Jest ona jednym ze sposobów pokazania, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i jak ważne jest oddawanie krwi, która jest bezcennym lekarstwem na wagę życia.

Dziś rano, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie stanął "krwiobus" - mobilny punkt pobrań. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wszyscy, stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej.

Statystyki akcji

Podkarpaccy policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia. W przeciągu ostatnich trzech lat Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, czterokrotnie zorganizowała honorowe oddawanie krwi z udziałem krwiobusa. Funkcjonariusze oraz pracownicy Policji, do tej pory, oddali łącznie blisko 42 litry krwi (w 2019 r. - 27 l., 2020 r. - 15 l.). Podarowali innym najcenniejszy prezent jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi - swoją krew.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.