Dwóch mieszkańców Tarnobrzega zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniami o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Środki odurzające sprowadzali z Wielkiej Brytanii. Usłyszeli 8 zarzutów związanych z przestępczością narkotykową!

Jak szybko rutynowa kontrola może zamienić się w zatrzymanie?


Śledztwo w tej sprawie swój początek miało już we wrześniu 2020 roku w Tarnobrzegu. Uwagę patrolujących okolicę policjantów zwróciło zachowanie dwóch mężczyzn, wracających z jednej ze stacji paliw. Na widok oznakowanego radiowozu obaj zaczęli zachowywać się nerwowo i zmienili kierunek, w którym szli. Policjanci postanowili sprawdzić, co wywołało u przechodniów taki niepokój. Po wylegitymowaniu okazało się że jest to dwóch mieszkańców Tarnobrzega, w wieku 21 i 29 lat.

Podczas kontroli osobistej mężczyzn, funkcjonariusze odkryli znaczne ilości narkotyków. W tym przypadku była to amfetamina. Zarówno 21-latek jak i jego starszy kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań.

2 mężczyzn z Tarnobrzega dokonywało ogromnych przemytów z Wielkiej Brytanii


Po takim odkryciu funkcjonariusze postanowili dodatkowo przeszukać ich mieszkania. U 21-latka znaleźli w zamrażalniku również substancję psychotropową, w postaci amfetaminy. Było jej aż 129 gram. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że tę substancję odurzającą 21-letni mieszkaniec Tarnobrzega pozyskał w Wielkiej Brytanii.

Dalsze śledztwo wykazało, że obaj mężczyźni sprowadzili substancje psychotropowe za pośrednictwem operatora pocztowego, który dokonał przywozu z Wielkiej Brytanii na teren kraju. Z zabezpieczonej substancji można było uzyskać 425 jednorazowych porcji narkotyku. Ich czarnorynkowa wartość została oszacowana na ponad 5 tys. złotych.

Przemyt zagranicznych narkotyków-co grozi zatrzymanym mieszkańcom Tarnobrzega?


Wobec zgromadzonych dowodów i ilości zatrzymanych narkotyków, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i zastosował wobec 21 i 29-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Mężczyźni łącznie usłyszeli 8 zarzutów popełnienia przestępstw z Ustawy o zwalczaniu narkomanii. Za popełnione czyny grozi im od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.