- Wybory na prezydenta Rzeszowa powiedzą nam, czy pomysł PiS-u na Nowy Ład jest akceptowany - uważa Tomasz Karoń, analityk od strategii politycznej.
Przypomnijmy, w poniedziałek oraz we wtorek premier Mateusz Morawiecki zawitał do Rzeszowa. Przyjechał tu przy okazji promocji najnowszego pomysłu PiS na przebudowę gospodarki Polski po pandemii, a mianowicie "Nowego Ładu". Przy okazji nie mogło zabraknąć spotkania z niezależną kandydatką na prezydenta Ewą Leniart.

Szef rządu wybrał się z nią na kawę, a następnego dnia oświadczył, że jest ona najlepszym człowiekiem na to stanowisko, niezależnie od pogody. Więcej na temat pisaliśmy tutaj: Premier Mateusz Morawiecki na kawie z Ewą Leniart w Rzeszowie oraz Ewa Leniart ,,na dobre i na złe”? Morawiecki w Rzeszowie

Tomasz Karoń: Wybory w Rzeszowie pokażą nam czy pomysł PiS na Nowy Ład jest akceptowany

Przypomnijmy, według oceny analityków oraz ekspertów wybory na prezydenta Rzeszowa będą najprawdopodobniej najważniejszym wydarzeniem politycznym w tym roku w Polsce. Pokażą one, czy PiS umie wygrywać w trudnym dla siebie terenie oraz czy pomysł opozycji na wspólnego kandydata miał rację bytu.

Do ostatniej wizyty premiera Morawieckiego w Rzeszowie, a także do samych wyborów odniósł się dzisiaj także strateg polityczny, Tomasz Karoń. W porannej rozmowie w RMF FM stwierdził, że te wybory pokażą, czy pomysł PiS-u na Nowy Ład jest akceptowany przez Polaków.

- Te wybory powiedzą nam jedną bardzo ważną rzecz, a mianowicie, czy pomysł PiS-u na Nowy Ład jest akceptowany. Pokażą także, czy Podkarpacie jest dalej polską Bawarią - uważa Tomasz Karoń.

Strateg polityczny uważa także, że Jarosław Kaczyński w Rzeszowie nie może polec, ponieważ w przeciwnym razie Krajowy Plan Odbudowy nie ma racji bytu. - Prawica po prostu musi tam wygrać - dodawał Karoń.

Komisja wyborcza zarejestrowała do tej pory czterech kandydatów. Są to wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność"; proponowany i wspierany w trakcie kampanii przez byłego prezydenta Tadeusza Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.