Podczas dzisiejszej (21.05.2021 r.) konferencji prasowej Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa, przedstawił swoje postulaty. Skoncentrował się na opisaniu swojej wizji rozwoju infrastruktury rekreacyjnej dla miasta.

Misja Grzegorza Brauna-jakie będzie przeznaczenie infrastruktury?


Poseł w swojej wypowiedzi zaznaczył, że ważne jest, by nowo powstała infrastruktura w Rzeszowie służyła zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym turystom. Powiedział on:

"W moim programie mowa o kompleksowym rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla Rzeszowa. Jeśli inwestycje mają się bilansować, jeśli nie mają być studnią bez dna, do której przyszłe pokolenia będą tylko dopłacać. To musi to być infrastruktura skomunikowana z całym regionem. Kompleksowe rozwiązanie to budowa aquaparku i lodowiska w tej samej lokalizacji. Aquapark trzeba ogrzewać, a lodowisko chłodzić - niech się zatem zsynergizują te inwestycje, a już wiele na tym zaoszczędzimy"

Dalsze losy rzeszowskiego stadionu i Aquaparku w wizji kandydata Konfederacji


Grzegorz Braun poinformował obecnych na konferencji, że w swoich planach wciąż uwzględnia stadion. W przedstawionej przez posła wizji rozwoju miasta sport i rekreacja mają być dostępne zarówno dla zawodowców, jak i dla wszystkich rzeszowian. Miasto natomiast nie powinno być stronniczym kibicem którejkolwiek z formacji sportowych. Grzegorz Braun zapowiedział:

"Rzeszowianie mają podstawy do tego, żeby jasno i śmiało patrzeć w przyszłość. Rzecz w tym, żeby nie trwonić pieniędzy. Są miasta, w których aquaparki zarabiają na siebie, są i takie, do których się dopłaca. Jestem zwolennikiem pierwszej opcji".

Z ust kandydata na Prezydenta Rzeszowa padły też śmiałe deklaracje. Przedstawił on konkretny plan i wyliczenia związane z budżetem, które zamierza zrealizować:

"Jednym z moich zobowiązań wyborczych jest odniesienie się do opinii publicznej, do Waszej opinii, drodzy współobywatele Rzeszowa. Każda inwestycja o kosztach przekraczających 15% budżetu miasta to będzie inwestycja, o której rozpoczęciu nie podejmę decyzji w trybie innym, niż referendalny".


~Albercik

24-05-2021 10:19 1 1

możemy patrzeć w przyszłość, ale nie widzę w tej przyszłości Pana
Odpowiedz

~Antek

22-05-2021 09:19 3 0

Widzę, że powtarza Pan to samo w kółko, trochę nie fajne z Pana strony.....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.