Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi R. mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego podejrzanemu o uprowadzenie i zgwałcenie 22- letniej mieszkanki Rzeszowa do obcowania płciowego.
Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi R. mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego podejrzanemu o doprowadzenie przemocą 22- letniej mieszkanki Rzeszowa do obcowania płciowego.

Przedmiotowe zdarzenie miało mieć miejsce w godzinach wieczornych na terenie Rzeszowa, kiedy to Artur R. pytając o drogę „zwabił” pokrzywdzoną do swojego samochodu. Wówczas to, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu, udał się z nią do jednej z podrzeszowskich miejscowości gdzie, stosując przemoc fizyczną doprowadził ww. pokrzywdzoną do obcowania płciowego - mówi Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Po gwałcie Artur R. odwiózł pokrzywdzoną z powrotem do Rzeszowa. Gdy młoda kobieta opuściła pojazd, niezwłocznie poinformowała organy ścigania o tym strasznym zdarzeniu.

W wyniku podjętych czynności w dniu 19 lipca 2020 r. Artur R. został zatrzymany, a następnie ogłoszono mu zarzuty gwałtu i bezprawnego pozbawienia wolności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur R. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

W dniu 20 lipca 2020 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec Artura R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane Arturowi R. czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.