Przy ulicy Dynowskiej w Rzeszowie dobiega końca budowa pompowni wody dla powstających bloków mieszkalnych. Zapewni ona także odpowiednie ciśnienie w wodociągach już istniejącym budynkom.
Osiedla znajdujące się w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny i Słoneczny Stok to tereny w Rzeszowie, które w ostatnim czasie są najczęściej zabudowywane przez spółdzielnie mieszkaniowe i deweloperów. Wraz z rozbudową osiedli nadążać musi miejska infrastruktura komunalna.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie wybudowało przy ulicy Dynowskiej nowoczesną pompownię wody. - System pomp podniesie ciśnienie wody w wodociągu do odpowiedniego poziomu - mówi Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK. I dodaje: - Pompownia wody jest tak zaprojektowana by jej wydajność wystarczyła nie tylko dla istniejących już budynków, ale także dla powstających i planowanych budów w tym rejonie.

W pompowni pracować będą stale trzy nowoczesne pompy o dużej wydajności. Czwarta zamontowana tam pompa jest urządzeniem rezerwowym, na wypadek awarii. Cały system będzie pracować automatycznie i będzie stale monitorowany przez MPWiK.

Woda z miejskiej sieci trafiać będzie najpierw do nowowybudowanych zbiorników, a potem do budynku pompowni skąd dzięki pompom będzie rozprowadzana do odbiorców.
Pompownia wody, wraz ze zbiornikami jest już wybudowana. Trwają prace wykończeniowe w otoczeniu budynku oraz układanie kostki brukowej na drodze dojazdowej.

- Zakończenie prac jest zaplanowane na koniec maja - mówi Grzegorz Liszcz.

Pompownia wody kosztowała około 1,4 mln złotych. - W naszych blokach w tym rejonie miasta już mieszka około 10 tysięcy osób. A docelowo będzie ich około 15 tysięcy - mówi Adam Węgrzyn, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant w Rzeszowie.

- Pompownia wody była bardzo potrzebna. I do tych budynków, które już mamy, ale także do tych, które realizujemy i tych, które będziemy budować. Czekaliśmy na tę inwestycję - dodaje.

SM Projektant buduje kolejnych dziewięć bloków mieszkalnych. - To budowy przy Słonecznym Stoku. Część oddamy jeszcze w tym roku, pierwsze we wrześniu, a pozostałe w przyszłym roku - kończy Adam Węgrzyn.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.