W dniu 26.05.2021 roku o godzinie 10.00 pod rzeszowskim szpitalem Pro Familia odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun - Konfederacja”.
Konferencja dotyczyła porodów rodzinnych w Rzeszowie - dopiero od dziś są one możliwe w szpitalu Pro-Familia. - “To nie jest pełen sukces. W tej materii jest jeszcze wiele do zrobienia” - mówiła Marlena Majerska, twórca petycji o wznowienie porodów rodzinnych w Rzeszowie.

W szpitalach państwowych finansowanych przez NFZ nadal nie ma takiej możliwości. Przedstawiciele KWW wyrazili pogląd, że nie można rozdzielać rodzin, zwłaszcza w tak ważnych momentach, jak przyjście na świat dziecka. - “Jako kandydat na prezydenta chciałbym zadeklarować, że uczynię wszystko, aby w Rzeszowie można było przeżywać ten ważny moment w życiu w sposób niezakłócony przez bezduszną rutynę, formalizm. Rodzić po ludzku, rodzić po rzeszowsku - niech to się stanie synonimem właściwej rutyny”.

Grzegorz Braun uważa, że każdy ojciec, jeśli tylko zechce, powinien móc uczestniczyć w porodzie, a porody rodzinne powinny być dostępne wszędzie: “Niech ojcowie nie będą odpychani przez bezduszną procedurę. Rzeszów jest jedynym miastem wojewódzkim poza Warszawą z dodatnią prognozą demograficzną. Rzecz w tym, żeby dzieci przychodziły na świat w warunkach komfortowych, jeśli idzie o procedury medyczne i kondycję psychiczną całej rodziny”.

~Barbarara

27-05-2021 14:17 0 0

niech juz Pan da spokój bo to nie ma sensu...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.