W zeszły piątek w Makowej na Podkarpaciu doszło do napaści na grupę ekologów. Z kolei wczoraj podejrzany o ten 39-latek został zatrzymany w Rzeszowie.
W zeszły piątek policja interweniowała w lesie na drodze pomiędzy Makowem, a Arłamowem. Pięciu mężczyzn zaatakowało protestujących tam ekologów. Jeden z uczestników tej napaści uszkodził pojazd uczestniczki protestu, natomiast drugą kobietę uderzył w nogę.

W środę 26 maja policjanci z Przemyśla ustalili, że poszukiwany 39-latek może przebywać na terenie Rzeszowa, w jednym ze sklepów przy ul. Ślusarczyka. Dzięki współpracy z policjantami komend wojewódzkiej i miejskiej w Rzeszowie, mężczyzna został zatrzymany.

39-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi przez sądy w Rzeszowie i w Przemyślu. Miał m.in. odbyć karę dwudziestu miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty zmuszania osoby groźbą lub przemocą do określonego zachowania i uszkodzenia mienia.

Z kolei dzisiaj przemyscy kryminalni doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Więcej na temat podobnych wydarzeń w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Na sygnale