Wisłok i jego okolice będą zieloną osią naszego miasta, do której doprowadzony zostanie zielony ekosystem i całość stanie się sercem Rzeszowa.
Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, przedstawił swój plan zagospodarowania brzegów Wisłoka.

Rezerwat przyrody Lisia Góra, z dzikimi terenami i łąkami kwietnymi, ma być otoczony otuliną, która będzie łączyć naturę i aktywne życie mieszkańców. Będzie miejscem relaksu i wypoczynku, także aktywnego.

Brzegi Wisłoka zostaną zagospodarowane tak, aby były miejscem dla uprawiających sport, dla korzystających z natury, dla rowerzystów i spacerowiczów. Wszystko we współpracy z ludźmi, którzy tu działają od lat, którzy tu zachęcają do uprawiania sportu, jak Rzeszowski Klub Kajakowy, z ekologami i przedsiębiorcami z branży gastronomicznej.

Konrad Fijołek zaznaczył, że tereny nad Wisłokiem, okolice Klubu Kajakowego, to miejsca bardzo mu bliskie, kiedyś trenował tu kajakarstwo. Ale jest to też miejsce bliskie wielu mieszkańcom Rzeszowa, ze względu na kontakt z naturą.
- Chcemy, żeby ten zalew, te szuwary stały się kolejną, jeszcze fajniejszą atrakcją dla Rzeszowa. Zapewniały takie rozrywki jak kajaki, rowerki i różnego rodzaju łódki, żeby robić tu wycieczki dla rzeszowian, którzy dzięki temu poznają jeszcze bardziej te tereny - mówił Konrad Fijołek. -Aby szuwary wyposażyć w takie drewniane trapy, do których można by także przybić, odpocząć. Mam nadzieję, że wspólnie z Wodami Polskimi uda nam się wspólnie zgodę na takie rzeczy uzyskać.

Bardzo ważne są też ścieżki rowerowe, bo te które mamy, są już niewystarczające. Trzeba je przebudować, poszerzyć.
- Pamiętam, jak walczyłem o pierwsze dwa miliony, kiedy staraliśmy się o finansowanie mostu. Ja przy tej okazji wywalczyłem pieniądze właśnie na te ścieżki. Dzisiaj one są dalej niewystarczające - powiedział Konrad Fijołek.

Plan Konrada Fijołka na zagospodarowanie brzegów Wisłoka zakłada:
  • ścieżki rowerowe, biegowe i spacerowe wzdłuż całej długości Wisłoka i z obu jego stron,

  • przejazdy rowerowe łączące ścieżki,

  • unowocześnienie i wyposażenie takich miejsc jak Rzeszowski Klub Kajakowy,

  • tworzenie infrastruktury wypoczynkowej wzdłuż brzegów Wisłoka (budowanej przez Miasto i oddawanej w dzierżawę lub użyczenie dla tych, którzy będą chcieli zaoferować rzeszowianom atrakcje, miejsca do sportu, rozrywki i gastronomii),

  • tereny dzikie, naturalne wzdłuż Wisłoka, łąki kwietne,

  • zadbanie o rezerwat przyrody Lisia Góra,

  • otoczenie rezerwatu otuliną,

  • zagospodarowanie Kopca Konfederatów Barskich (jesienią planowane jest uchwalenie zagospodarowania przestrzennego kopca i wykupienie terenów),

  • rewitalizacja fontanny na Bulwarach.