Dzięki dodatkowym środkom z Ministerstwa Infrastruktury miejski ratusz ma zamiar wyremontować ulicę Kwiatkowskiego oraz Morgową w Rzeszowie. Koszt tych inwestycji ma wynieść łącznie 1,5 mln zł.
Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta miasta, chce rozpocząć przebudowę ulicy Morgowej. Inwestycja jest możliwa do realizacji, gdyż miasto otrzymało z Ministerstwa Infrastruktury 1,5 mln złotych na inne zadanie drogowe, co sprawiło, że w miejskim budżecie znalazły się dodatkowe pieniądze do zagospodarowania.

- Chciałbym, aby te pieniądze zostały szybko i konkretne zagospodarowane, na zadanie, które jest oczekiwane przez mieszkańców i takie, które uda się w całości zrealizować, za kwotę, jaką dodatkowo dysponujemy po wsparciu z ministerstwa - tłumaczy prezydent Marek Bajdak.

2 czerwca Marek Bajdak otrzymał od ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka symboliczny czek na 1,5 mln złotych ze środków rezerwy Subwencji Ogólnej jako dofinansowanie rozbiórki i budowy nowego mostu nad potokiem Przyrwa w ciągu ul. Siemieńskiego. Inwestycja ta jest częścią większego zadania, jakim jest rozbudowa układu komunikacyjnego ulic w śródmieściu Rzeszowa. Ta kwota uwolniła pieniądze, które miasto zarezerwowało na ten cel w swoim budżecie.

Ulica Morgowa do poszerzenia

Remont ulicy Morgowej ma kosztować zgodnie z kosztorysem 1 mln 117 tys. złotych. Chodzi o przebudowę drogi na odcinku 110 metrów, od połączenia z ulicą Cienistą. Mieszkańcy zgłaszali wielokrotnie, że przejazd tamtędy jest bardzo kłopotliwy, gdyż ulica Morgowa jest na tym odcinku wąska i trudno się na niej minąć.

Po przebudowie droga ma mieć 6 metrów szerokości. Z obu stron mają być dwumetrowe chodniki. Na nowym odcinku ma też powstać oświetlenie. Przebudowana zostanie infrastruktura podziemna (gaz, prąd, woda, sieci telekomunikacyjne). Miejski Zarząd Dróg posiada już projekt na to zadanie. Przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, roboty mają szansę zacząć się po wakacjach.

Z kolei na Kwiatkowskiego projekt

Pozostałą z 1,5 mln złotych kwotę, prezydent chce przeznaczyć na sporządzenie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Kwiatkowskiego.

- Z tego 1,5 mln złotych pozostanie nam blisko 400 tys. Dokładając ok. 250 tys. złotych, które miasto ma z oszczędności powykonawczych, możemy ogłosić przetarg na dokumentacje projektową na przebudowę ulicy Kwiatkowskiego. Ta dokumentacja pokazałaby realne koszty tej inwestycji - mówi prezydent Marek Bajdak.

Propozycje dotyczące obu drogowych inwestycji prezydent przedstawi radnym na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.