Kandydat na prezydenta Rzeszowa z ramienia Konfederacji wystosował pismo do Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Dotyczy ono poddania walkowerem ostatniego meczu żużlowego Stali Rzeszów.

Stadion już niedomaga? Przyczyny odwołania rozgrywek żużlowych


W niedzielę 6 czerwca bieżącego roku miał odbyć się mecz żużlowy pomiędzy Stalą Rzeszów i Kolejarzem Opole. Ostatecznie do niego nie doszło ponieważ komisja uznała rzeszowski stadion za niezdatny do jazdy. Więcej pisaliśmy o tej aferze w tym artykule:Skutki walkowera Stali Rzeszów. Pojawiają się żądania dymisji.

Teraz w obronie drużyny i samego stadionu staje poseł Grzegorz Braun. Wystosował on dokument do Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Pyta on w nim przedstawicieli komisji o powody odwołania meczu oraz wstrzymanie dalszego użytkowania stadionu (cofnięto licencję torowi należącemu do Stali Rzeszów).

Czy istnieje litera prawa regulująca jakie warunki musi spełniać stadion?


Grzegorz Braun również zwraca się do komisji z pytaniem o to, czy istnieje dokument regulujący warunki, jakie musi spełnić stadion, aby zostać dopuszczonym do użytkowania. Prosi także o podanie aspektów, które nie zostały spełnione lub były niepoprawne w przypadku stadionu Stali Rzeszów.

Ponure widmo bankructwa nad stadionem Stali Rzeszów


Kandydat na prezydenta Rzeszowa zwrócił się także z prośbą do Głównej Komisji Sportu Żużlowego o umorzenie kar pieniężnych wobec klubu sportowego z Rzeszowa. Tłumaczy to słabą kondycją budżetu Stali Rzeszów. Jak mówi Grzegorz Braun, powodem tych problemów jest m.in. sytuacja epidemiologiczna i brak możliwości zarabiania na wydarzeniach sportowych w ostatnim czasie.

Sportowy duch Grzegorza Brauna-walka o umorzenie werdyktu


Poseł podkreślił przy okazji tego apelu, że sam również jest wiernym kibicem rzeszowskiego żużla. Powiedział także, że dołącza się do prośby wszystkich fanów Stali Rzeszów. Chcą oni, aby werdykt o walkowerze został odwołany i by mógł odbyć się mecz na regularnych zasadach.