W poniedziałek 7 czerwca 2021 roku, około godziny 16.00 doszło do tragicznego wypadku z udziałem mieszkańca Podkarpacia. Auto osobowe, którym się poruszał zostało zmiażdżone przez dwa tiry. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie.

Relacja naocznego świadka. Jak doszło do tragicznego wypadku?


Do zdarzenia doszło na autostradzie A4 w okolicach Gliwic. W kolizji brały udział 3 pojazdy, jeden osobowy i dwa ciężarowe. W pewnym momencie jeden z tirów marki Reanult najechał na tył jadącego przed nim osobowego Volkswagena. Golf następnie pod wpływem siły uderzenia wpadł w poprzedzające go następne auto ciężarowe marki Daf.

Na miejscu jednym z pierwszych świadków był inny mieszkaniec województwa Podkarpackiego, prywatnie zawodowy kierowca. Według relacji 27-latka z Jawornika Niebyleckiego kierowca nie miał szans na przeżycie:

-Sądząc po samochodzie kierowca miał marne szanse na przeżycie, bo część auta od strony kierowcy była bardzo uszkodzona.

27-letni świadek pojawił się na miejscu zdarzenia jeszcze przed służbami. Był w trakcie podróży do Niemiec. Nikt jeszcze nie zabezpieczył terenu, dzięki czemu mężczyzna widział bardzo dokładnie miejsce zdarzenia. Opisał je w ten sposób:

-Było pełno ziarna, wypadło z jednego z tirów. Wszędzie były te worki, pochodziły z ładunku jednej z ciężarówek.

Jedna z osób z auta osobowego była obecna przy śmierci pasażera!


Volkswagenem golfem poruszały się dwie osoby, 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego oraz 29-letnia obywatelka Ukrainy. Jednej z ofiar niestety nie udało się uratować. Pomimo udzielonej pierwszej pomocy mężczyzna zmarł w szpitalu.

Sprawca wypadku z Ukrainy odpowie przed sądem!


Podczas prac na miejscu zdarzenia policjanci od razu zatrzymali 50-letniego mieszkańca Ukrainy, który spowodował śmiertelny wypadek. To on kierował ciężarowym Reanult, które zmiażdżyło samochód osobowy.

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszów z Gliwickiej policji wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego wpadł w poprzedzającego go Volkswagena Golfa.

Wciąż prowadzone są działania w związku z tą sprawą. Prowadzi je Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

wypadek na A4
Dwa tiry zgniotły samochód osobowy

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.