PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosił, że stworzą ekrany akustyczne wzdłuż torów. Przedstawiciele kolei chcą jednocześnie, aby nowy element był spójny z krajobrazem. W tym celu ogłoszono konkurs na projekt ekranów wyciszających.

I ty możesz stać się projektantem PKP Polskich Linii Kolejowych!


Jak się okazuje, PKP nie będzie szukać dużej firmy do stworzenia innowacyjnego projektu. A sam konkurs, w którym przewidziane są nagrody pieniężne, skierowany jest w zasadzie do wszystkich zainteresowanych.
Konkurs szczególnie skierowany jest do:

  • Osób i/lub pracowni posiadających doświadczenie w zakresie projektowym i wykonawczym środków ochrony akustycznej, architektury krajobrazu, urbanistyki, budownictwa.

  • Studentów kierunków studiów wyższych w zakresie budownictwa, architektury, architektury krajobrazu, wzornictwa, urbanistyki, ochrony środowiska lub kierunków pokrewnych.

Warto podkreślić, że w konkursie przewidziano nagrody o łącznej wartości 47 500 zł.

Praktyczne zastosowanie i kreatywność. Co musi zawierać projekt?


Propozycje konkursowe muszą w sobie łączyć zarówno praktyczne zastosowanie wszystkich norm prawnych, jak i estetyczny, ciekawy wygląd. Dokładnie opisuje te wymogi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.:

-Koncepcja powinna uwzględniać możliwość zastosowania różnej kolorystyki i materiałów z zachowaniem podstawowych założeń projektowych i parametrów ekranów, pozwalających na dostosowanie ich wyglądu do otoczenia, w którym muszą zostać zrealizowane –np. tereny śródmiejskie i podmiejskie, obszary rolnicze, krajobrazy historyczne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.