Sąd zastosował karę w postaci 3-miesięcznego aresztu prewencyjnego wobec 21-letniego pirata drogowego. Młody mężczyzna pod koniec maja próbował potrącić policjanta w Tarnobrzegu.

Ucieczka ulicami Tarnobrzega jak w filmie akcji!


Całe zdarzenie miało miejsce 26 maja bieżącego roku. Wtedy niepokorny 21-latek kierujący Hondą na tarnobrzeskich numerach rejestracyjnych próbował uniknąć kontroli policyjnej. W samochodzie było jeszcze pięcioro pasażerów (19-latek i kobiety w wieku od 16 do 20 lat). Aby uniknąć kontroli mężczyzna zaczął pospiesznie uciekać ulicami miasta. Co więcej posunął się nawet do próby przejechania funkcjonariusza na służbie!

Uratował go inny policjant będący na miejscu zdarzenia. Oddał on ostrzegawcze strzały. Wtedy kierowca Hondy wystraszył się i opuścił swój samochód. Pieszo zbiegł z miejsca zdarzenia. Przez dłuższy czas ukrywał się przed funkcjonariuszami.

Sprawne śledztwo tarnobrzeskich policjantów


Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania zbiega od zabezpieczenia pojazdu, który pozostawił na miejscu zdarzenia. Policjanci wykonali także oględziny miejsca napaści na policjanta oraz przesłuchali ustalonych świadków.

Czynności potwierdziły, że sprawcą przestępstw jest 21-letni mieszkaniec Tarnobrzega, notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne. W kolejnych dniach od zdarzenia, śledczy wykonali szereg ustaleń związanych z ukrywającym się 21-latkiem. W ich wyniku udało się funkcjonariuszom wczoraj (10 czerwca) o godz. 17 zatrzymać mężczyznę. Został on przewieziony do policyjnego aresztu.

Długa lista przewinień młodego kryminalisty z Tarnobrzega


Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia podejrzanemu 5 prokuratorskich zarzutów. Najpoważniejszy z nich dotyczy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo funkcjonariusza Policji. Pozostałe dotyczą m.in. usiłowania potrącenia samochodem policjantów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Co więcej podczas przeszukania miejsca przebywania młodocianego kryminalisty policjanci wykazali, że posiadał on środki odurzające w postaci marihuany. Dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania, sąd w Tarnobrzegu zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.