- Cieszymy się bardzo, że jedna z naszych drużyn znalazła się w 1. lidze. Chcę mocno pogratulować prezesom, trenerom i oczywiście zawodnikom - tak Prezydent Tadeusz Ferenc gratulował działaczom Apklan Resovii po awansie klubu do Fortuna 1. liga. W ratuszu odbyło się spotkanie działaczy klubu z władzami miasta.
Na ten moment czekało wielu kibiców rzeszowskiej piłki nożne. Jedna z drużyn piłkarskich (Apklan Resovia) zagra w przyszłym sezonie w Fortuna 1. liga, czyli na zapleczu Ekstraklasy. Z tej okazji Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się dzisiaj w ratuszu z prezesami, trenerami i zawodnikami klubu.

- Sprawiliście nam wszystkim ogromną radość. Jest to historyczny moment dla miasta. Kibicowałem wam z całego serca na trybunach - tak dziękował piłkarzom Prezydent Rzeszowa, komplementując tym samym.

Z kolei prezes Apklan Resovii Aleksander Bentkowski podkreślał, że powrót po prawie 30 latach na zaplecze ekstraklasy jest historycznym i wzruszającym momentem.

- To nasz klub jako pierwszy awansował na zaplecze ekstraklasy. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że przegoniliśmy tym samym naszych rywali Stal Rzeszów. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy - dodawał Aleksander Bentkowski.

W dalszym jednak ciągu pozostaje sprawą otwartą, gdzie piłkarze w przyszłym sezonie będą mogli rozgrywać swoje mecze. Na razie sprawa stoi na tym, że mecze będą rozgrywane w Stalowej Woli. Jest to tym bardziej trudne, że nie dość, że klub będzie musiał płacić wysoką kwotę za możliwość rozgrywania spotkań to jeszcze kibice obydwóch drużyn mówiąc lekko nienawidzą się. Tadeusz Ferenc spotkał się już co prawda w tej sprawie ze Zbigniewem Bońkiem, ale stadion przy Hetmańskiej będzie i tak musiał spełnić warunki możliwe do zrealizowania najwcześniej w przyszłym roku.