Zapadła decyzja w sprawie awanturnika z Tarnobrzega. Najbliższe dwa miesiące spędzi on w areszcie. Prokuratura przedstawiła mu łącznie 8 zarzutów.

Tarnobrzeski wandal zaatakował własnych przyjaciół!


W minioną środę, po godz. 18, policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców tarnobrzeskiego osiedla Sielec. Zawiadomili oni służby, że ujęli agresywnego mężczyznę. Świadkowie przedstawili swoja relację zdarzeń, według której napastnik po wejściu do domu, miał szarpać domowników.

Na miejsce natychmiast udał się policyjny patrol. Przed jedną z posesji funkcjonariusze zastali małżeństwo oraz ich sąsiadów, który ujęli impulsywnego wandala. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Był już w przeszłości notowany.

Małżeństwo, a jednocześnie właściciele posesji zeznali, że znają zatrzymanego mężczyznę. Zjawił się on jednak u nich bez zapowiedzi i nie pytając o zgodę wtargnął do ich domu.

Mężczyzna był agresywny i mocno pobudzony. Bez uzasadnionej przyczyny, sięgnął po kuchenny nóż i wbił go w drzwi, a następnie zaczął przewracać przedmioty i demolować pomieszczenia. Przestraszona kobieta na pomoc wezwała męża, który był w ogródku. Wtedy napastnik wybiegł z domu, a następnie zaczął szarpać właściciela posiadłości.

O włos od tragedii-pomogli sąsiedzi


Świadkami tych dramatycznych wydarzeń stali się sąsiedzi pokrzywdzonych. Widząc cale zajście ruszyli na pomoc. To oni pochwycili agresywnego 33-latka.

Z późniejszych ustaleń funkcjonariuszów wynikało, że to nie było jedyne domostwo, które padło ofiarą ataku mieszkańca Tarnobrzega. Po dostaniu się do domu jednorodzinnego pozostawionymi w schowku kluczami, zdemolował pomieszczenia, a z garażu ukradł seata. Jego podróż zatrzymali dopiero odważni sąsiedzi.

Czy istnieje racjonalny powód tej wycieczki z wandalizmem w tle?


Policjanci na miejscu obu zdarzeń zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 8 zarzutów m.in.

  • kradzieży pojazdu,

  • naruszenia miru domowego,

  • zniszczenia mienia,

  • kierowania gróźb,

  • spowodowania u obojga małżonków uszczerbku na zdrowiu.

Na wniosek policjantów, poparty przez tarnobrzeską prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 2 miesięcy. W tym czasie będzie prowadzone dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności działań mieszkańca Tarnobrzega.