Kilka miesięcy dłużej trzeba będzie poczekać na wyłonienie wykonawcy, który zbuduje nowy komisariat policji na osiedlu Bł. Karoliny w Rzeszowie. Komenda Wojewódzka unieważniła przetarg na wykonanie tej inwestycji.
Oferty na budowę nowego komisariatu policji na osiedlu Bł. Karoliny w Rzeszowie nie zabrakło. Do przetargu stanęły cztery firmy. Co ważne każda z nich zaproponowała kwotę, która mieściła się w planowanych kosztach.

Najtańszą zaproponowała firma "Baudziedzic" z Głogowa Młp., której oferta wynosi zaledwie 19 240 000 zł. Dalej jest firma "Erbud" z Warszawy, która chce za wykonanie tej inwestycji kwotę w wysokości 22 876 678 zł. Z kolei dwie najdroższe kwoty zaproponowały firma "Strabag" z Pruszkowa - 23 100 592 zł, oraz spółka "Karpat-Bud" z Głogowa Młp. - 23 342 284 zł.

Jednak na etapie analizy poszczególnych ofert Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie odrzuciła wszystkie. Zatem przetarg trzeba będzie powtórzyć, a budowa nowego komisariatu opóźni się o kilka miesięcy.

Według planów budynek główny będzie miał 4 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. W dokumentacji projektowej czytamy, że: w budynku mają się znajdować pokoje biurowe, zespoły szatniowe, archiwa, pomieszczenia przejściowe dla osób zatrzymanych, a także strefa techniczna. Komunikacja w budynku będzie się odbywała przez hol główny, w którym zostaną wydzielone korytarze do pomieszczeń biurowych.

Z kolei komunikacja pionowa będzie się odbywała poprzez windę oraz dwie wydzielone pożarowo klatki schodowe we wschodnim i zachodnim skrzydle budynku z możliwością wyjścia bezpośrednio na zewnątrz.

Natomiast teren wokół komisariatu zostanie odpowiednio zagospodarowany. Powstaną ciągi komunikacyjne oraz parking dla 31 samochodów. Całkowita powierzchnia budynku ma zajmować 3769,30 m2.

Według planów siedziba nowego komisariatu ma powstać w ciągu 28 miesięcy od daty podpisania umowy.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse