Do tragicznie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek 5 lipca o godzinie 11.44 w Gwoźnicy Dolnej. Samochód osobowy w pewnym momencie zjechał z drogi. Prawdopodobną przyczyną była jazda pod wpływem alkoholu.

Tragiczne skutki rodzinnej imprezy


Chociaż wciąż trwa śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn, dlaczego kierowca zjechał z drogi, to nie wykluczone, że wpłynęło na to mocne upojenie alkoholowe kierowcy. Według zeznań osób, które miały z nim styczność na chwilę przed wypadkiem, mężczyzna spożywał znaczne ilości alkoholu już dzień wcześniej (4 lipca 2021 r.).

Miało to związek z imprezą rodzinną, podczas której kierujący świętował imieniny swojej żony. Celebracja jednak przedłużyła się na dzień kolejny. Niestety, solenizantka także znajdowała się w samochodzie w momencie wypadku.

Akcja ratunkowa. Czy udało się pomóc poszkodowanemu małżeństwu?


Na miejscu natychmiastowo zjawiły się służby ratunkowe. Były to jednostki:
  • ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody i autopompą MAN z OSP Niebylec (w sile 5 ratowników),

  • samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody i autopompą MAN z OSP KSRG Konieczkowa,

  • samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody i autopompą MERCEDES z OSP Gwoźnica Górna,

  • ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody i autopompą MAN z JRG Strzyżów.


Akcję ratunkową opisał jeden ze strażaków z OSP Konieczkowa:

-Dwie osoby poszkodowane, jedna wydostała się o własnych siłach, drugą ewakuowaliśmy przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Był to sprzęt ratunkowo-techniczny. Użyto też przyrządów rozpierająco-tnącego.

~S. gwoznica

05-07-2021 22:20 3 1

Dwa dni temu trzech chłopców zostało sierotami przez pijanego kierowcę, ludzie współczują, idą do kościoła, następnie pija alkohol i wsiadaja za kierownicę, cud że tu nikt nie zginął bo mógł ktoś iść poboczem i co wtedy? Mam nadzieję że nie oddadzą mu nigdy prawa do jazdy i otrzyma taka grzywnę że się nie pozbiera a najlepiej gdyby w ogóle poszedł to odsiedzieć to moze by coś zrozumiał
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.