W piątek popołudniu w Nowej Dębie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Sprawcą okazał się mężczyzna z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. W dodatku był pijany!

Przebieg zdarzeń-jak doszło do zderzenia


Do wypadku doszło w piątek, 2 lipca przed godz. 16.00, na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mężczyzna, kierujący oplem combo, jadąc w kierunku Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z osobowym audi. W wyniku wypadku, do szpitala trafili kierowcy obu pojazdów.

Pijany kierowca doprowadził do zderzenia czołowego
Pijany kierowca doprowadził do zderzenia czołowego


Kryminalna przeszłość sprawcy wypadku


Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania tożsamości sprawcy zderzenia i wszystkich okoliczności wypadku. Okazało się, że 29-letni kierowca opla był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,24 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu kierowcy opla w policyjnym systemie dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Nowa Dęba był w przeszłości dwukrotnie karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości (w 2015 i 2020 roku). W 2020 roku, wyrokiem Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, 29-latek otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Pijany kierowca doprowadził do zderzenia czołowego
Pijany kierowca doprowadził do zderzenia czołowego


Wyrok dla pijanego pirata drogowego


Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i obrażeń pokrzywdzonego. Dzięki temu udało im się zebrać potrzebny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 2 zarzutów popełnienia przestępstwa.

Będzie on odpowiadać za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości, nie mając uprawnień do kierowania samochodem, spowodował wypadek drogowy, w którym poszkodowany odniósł obrażenia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.