W zeszły piątek, ok. godziny 7 rano zatrzymano pijanego kierowcę w Makowisku. O podejrzeniu jazdy pod wpływem alkoholu powiadomili inni uczestnicy ruchu. Na miejscu służby zastały mężczyznę, który był tak pijany, że zasną za kierownicą własnego samochodu.

Zgłoszenia dokonali świadkowie zdarzenia


Policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali w Makowisku, gdzie według zgłoszenia, kierujący fordem jedzie całą szerokością jezdni. Zostali oni wezwani przez kierowcę, który jechał za podejrzanym.

Na miejscu policjantom udało się znaleźć podejrzanego. Okazało się, że zjechał na parking i zasną w aucie. Wciąż siedział za kierownicą auta, a w ręku trzymał kluczyki do samochodu. Po obudzeniu 47-letniego mieszkańca gminy Jarosław funkcjonariusze zbadali go alkomatem. Wynik na urządzeniu pokazał 3,68 promila alkoholu w jego organizmie.

Wyrok dla pijanego kierowcy z Makowiska


Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 47-latek usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, przy czym czynu tego dopuścił się będąc uprzednio prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Przy okazji tej sprawy policjanci ponawiają swój apel:

-Pamiętajmy – pijany kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.