Sceny niczym z hollywoodzkiego filmu akcji rozegrały się z poniedziałku na wtorek (10/11 sierpnia) na ulicach Krosna i powiatu krośnieńskiego. Kierowca samochodu marki Renault nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.
Policyjny pościg rozpoczął się około godz. 23.30 na ul. Jana Pawła II w Krośnie, a zakończył się po północy w Rymanowie-Zdroju na ulicy Zdrojowej. Jak podaje portal terazkrosno.pl, policjanci na terenie Krosna próbowali zatrzymać do kontroli osobowe Renault, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Jednak kierujący nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Krosna, a następnie skierował się w kierunku Miejsca Piastowego i Rymanowa-Zdroju, gdzie został zatrzymany.Podróżujące samochodem osoby po zatrzymaniu pojazdu w Rymanowie-Zdroju, podjęły próbę pieszej ucieczki. Wg świadków policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych w powietrze i zatrzymali uciekinierów.

Podczas pościgu uszkodzony został jeden z radiowozów. Obrażenia odniosła policjantka, która brała udział w pościgu. Wezwana na miejsce karetka udzieliła pomocy poszkodowanej funkcjonariuszce.


Asp. szt. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji, w rozmowie z portalem terazkrosno.pl, informuje, iż kierującym renaultem był 34-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, pobrano mu krew do analizy na zawartość alkoholu i środków odurzających. Pasażerką samochodu była 29-letnia kobieta.

Zobacz zdjęcia z akcji policji:
Krosno - Rymanów-Zdrój. Policyjny pościg i strzały