Marszałek Władysław Ortyl postanowił przeprosić neurologów z KSW nr 1 za swoje skandaliczne słowa.
Przypomnijmy, w środę 7 lipca na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim zarówno Władysław Ortyl, jak i władze Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie poinformowali o likwidacji oddziału neurologii, i tym samym przekazaniu większych środków na oddział psychiatrii.

- Nie ma ambulatorium, nie ma rehabilitacji, poradni czy wyodrębnionego pododdziału udarowego. Była to neurologia na niższym poziomie działania niż w niejednym szpitalu powiatowym - mówił marszałek Ortyl.

Drugim powodem jest znacznie większe obłożenie na oddziale psychiatrii, sięgające 115%, w porównaniu do neurologii, która na przestrzeni ostatnich trzech lat miała jedynie 55% obłożenia.

W tej konferencji nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden zasadniczy szczegół: w trakcie jej trwania Marszałek Ortyl odniósł się do listu jaki wystosowali lekarze likwidowanego oddziału do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym poprosili oni o interwencję.

- Jakość świadczonych usług na tym oddziale była pożal się Boże gorsza niż w niejednym szpitalu powiatowym. Takie rzeczy nie powinny dziać w tego rodzaju placówce - stwierdzi Marszałek.

Władysław Ortyl nazwał stwierdził, iż jeżeli taki list powstał to była to jedna wielka kompromitacja, a lekarzy tam pracujących nazwał "pożal się Boże lekarzami oraz kliniką".

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Neurologia znika z KSW nr 1. Ortyl: Skompromitowali się

Marszałek Ortyl przeprasza lekarzy z KSW nr 1

Widać jednak autorefleksja przyszła do Urzędu Marszałkowskiego (czy też może jakieś "siły wyższe" kazały to zrobić). Po niespełna tygodniu, we wtorek 13 lipca Władysław Ortyl na konferencji prasowej postanowił bowiem przeprosić lekarzy neurologów za swoje skandaliczne słowa wypowiedziane pod ich adresem.

- Jeśli lekarze poczuli się urażeni moimi słowami to oczywiście ich bardzo przepraszam. Były one wypowiedziane pod wpływem emocji oraz w odpowiednim kontekście - tłumaczył się Marszałek Podkarpacia.

Jednocześnie Władysław Ortyl poinformował o przełożeniu zaplanowanego na dziś spotkania z lekarzami. - Jego termin zostanie ustalony w odpowiednim dla obydwu stron terminie. Oczywiście zależy nam na zażegnaniu tego konfliktu - dodał Marszałek.Ślęzak: Stanowisko Marszałka jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe

Do sytuacji w KSW nr 1 odniósł się także dziś na konferencji prasowej przewodniczący komisji rewizyjnej sejmiku Andrzej Ślęzak.

- Stanowisko Marszałka jakoby nie miał on żadnego wpływu na to co się dzieje w tej placówce, szczególnie w kwestii przywrócenia do pracy prof. Gutkowskiego, ale także likwidacji całego oddziału neurologii jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Radni zasiadający w komisji rewizyjnej poprosili Marszałka Ortyla o uzasadnienie takiego stanowiska, a tymczasem czujemy się kompletnie ignorowani przez niego - mówił Ślęzak.

Przewodniczący komisji rewizyjnej dodał także, że dziwi się także brakiem stanowiska ze strony Pani Wojewody. - Obecne ustawodawstwo daje przecież Pani Wojewodzie kompetencje możliwości do wstrzymania tego typu decyzji. Tymczasem zachowuje się ona tak jakby nie dostrzegała tego problemu - dodawał Ślęzak.

Andrzej Ślęzak nazwał likwidację oddziału neurologii w KSW nr 1 do zwalniania z niewiadomych przyczyn całej drużyny piłkarskiej po dobrze rozegranym turnieju.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.