Władze ratusza raczej nie będą miały problemy z wyborem firm, które zmodernizują trzy orliki w Rzeszowie. Chodzi o boiska na osiedlach Baranówka, Słocina oraz Staromieście.
Przypomnijmy, 14 czerwca Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na modernizację trzech boisk sportowych typu orlik.

Początkowo władze ratusza czekały na oferty od wykonawców do 29 czerwca. Jednak jak to zwykle bywa w przypadku tego typu inwestycji, po pewnym czasie przekładano terminy składania ofert. Zmieniono także żądane kwoty od wykonawców za wykonanie tych inwestycji.

Raczej nie będzie problemów z wyłonieniem wykonawców

Co ciekawe, do modernizacji każdego z boisk zgłosiły dokładnie te same firmy (po siedem). Pierwszym orlikiem, jaki władze ratusza zamierzają wyremontować jest boisko przy ul. Słocińskiej. Na modernizację tego miasto zamierza przeznaczyć 471 172 zł. Natomiast pięć z siedmiu ofert mieszczą się w zakładanych przez miasto kosztach.

Drugim orlikiem, jaki władze ratusza zamierzają wyremontować jest boisko przy ul. Skrajnej. Na modernizację tego miasto zamierza przeznaczyć 403 132,50 zł. Z kolei tutaj wszystkie oferty mieszczą się w zakładanych przez miasto kosztach.

Trzecim orlikiem, jaki władze ratusza zamierzają wyremontować jest boisko przy ul. Starzyńskiego. Na modernizację tego miasto zamierza przeznaczyć 403 132,50 zł. Także w tym przypadku wszystkie oferty złożone przez firmy mieszczą się w zakładanych przez ratusz kosztach.

W dokumentacji przetargowej czytamy, że potencjalni wykonawcy będą odpowiedzialni za wymiennie nawierzchni do gry w piłkę nożną, naprawę ich obrzeża oraz poprawę odwodnienia terenu.

Budynki przy tych boiskach także czeka gruntowny remont. Odnowione mają zostać elewacje, a także wnętrza. Ten sam los czeka najbliższe otoczenie budynków z tarasami włącznie.