W związku z próbą przejechania pieszych przy kąpielisku w Radymnie (woj. podkarpackie) policja zatrzymała trzech mężczyzn. Czynności z ich udziałem zaplanowano na poniedziałek – poinformowała PAP w niedzielę wieczorem aspirant sztabowy Anna Długosz z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.
Jak przekazała PAP wcześniej w niedzielę aspirant sztabowy Anna Długosz z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, do zdarzenia doszło w nocy przed godz. 3.

- Wówczas policjanci otrzymali sygnał, że na parkingu przed kąpieliskiem kierowca bmw potrącił pieszego. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce nie potwierdzili tej informacji. Na parkingu stało osobowe bmw, samochód został zabezpieczony - dodała.

Policjantka podkreśliła, że obecnie trwają czynności, które mają wyjaśnić sytuację. Część świadków została już ustalona, trwa poszukiwanie kolejnych. Mundurowym udało się już ustalić natomiast właściciela pojazdu. - Wciąż trwają czynności, które mają wskazać osobę, która kierowała pojazdem w nocy - powiedziała.

W mediach pojawiło się nagranie, pokazane m.in. w Polsat News, na którym widać jak samochód osobowy próbuje rozjechać pieszych, którzy uciekają przed pojazdem.Policjantka nie chciała komentować nagrania, zaznaczyła, że trwa ustalanie dokładnego przebiegu tej sytuacji.